Tankowanie coraz droższe. Ceny paliw na stacjach ciągle w górę

paliwo stacja benzynowa benzyna orlen olej napędowy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Średnie ceny detaliczne paliw na polskich stacjach 20 listopada 2020 r. ukształtowały się na poziomie: ON 4,35 zł/l; Pb95 4,44 zł/l i LPG 2,12 zł/l.

Analitycy BM Reflex informują, że po obniżkach cen paliw na stacjach, jakie notowaliśmy w poprzednim tygodniu, prawie nic nie zostało. Tydzień kończymy bowiem wzrostem średnich poziomów cen od 2 do 5 groszy na litrze. Najmniej średnio o 2 grosze na litrze wzrosły ceny autogazu, o 4 grosze na litrze wzrosły ceny benzyn i najwięcej średnio o 5 groszy na litrze rosły ceny oleju napędowego.

„Warto podkreślić, że podwyżki cen występowały na części stacji, a to oznacza że w przyszłym tygodniu ceny detaliczne mogą jeszcze rosnąć, tym bardziej, że ceny hurtowe prawdopodobnie utrzymają się na obecnym wyższym poziomie” – komentuje Rafał Zywert z BM Reflex.

Z prognoz e-petrol.pl wynika, że w najbliższą sobotę i wtorek zarówno PKN Orlen, jak i Grupa Lotos wprowadzą jedynie niewielkie obniżki do swoich cenników hurtowych. Takie decyzje rafinerii nie będą jednak oznaczały, że ceny zarówno benzyny, jak i diesla na stacjach będą się stabilizować, bowiem na stacje nie dotarły jeszcze podwyżki hurtowe z ubiegłego tygodnia.

W najbliższych dniach benzynę bezołowiową 95 średnio powinniśmy tankować po 4,35-4,45 zł za litr, podczas gdy za olej napędowy właściciele samochodów z silnikiem wysokoprężnym wydadzą 4,28-4,39 zł/l. Tankujący autogaz od kilku tygodni na pylonach stacji paliw zauważają jedynie groszowe korekty. Z analiz e-petrol.pl wynika, że w przyszłym tygodniu paliwo to może utrzymać swoją cenę lub lekko podrożeć – w przyszłym tygodniu średnio za litr gazu będzie się płacić 2,08-2,14 zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.