Tak powstaje stadion lekkoatletyczny w Lublinie

IMG 20161013 111431 e1476428584537
cof

W 20 proc. zrealizowano zakres prac przy budowie stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. W przyszłym tygodniu zaczną się roboty przy konstrukcji trybuny obiektu.

Wykonano już wszystkie prace związane z pracami rozbiórkowymi na placu budowy i udało się rozpocząć roboty konstrukcyjne. Gotowe są już fundamenty budynku stadionowego, na którym znajdzie się trybuna. Do końca miesiąca wykonane zostaną słupy i ściany obiektu. Trwają prace przy wykonywaniu części nadziemnej murów wzdłuż boisk treningowych przy wale Bystrzycy.

Na płycie boiska zakończono już układanie drenażu i warstwy podbudowy. Wkrótce położony będzie próbny odcinek bieżni.

IMG 20161013 111909 e1476429090831

– Wraz z lekkoatletycznym orlikiem przy ul. Wojciechowskiej zmodernizowany stadion przy al. Piłsudskiego będzie stanowić znakomitą bazę dla lekkoatletów. Poza aspektem sportowym, a także ekonomicznym ta inwestycja jest bardzo ważna dla Miasta Lublin, jako dalsza część rewitalizacji terenów wzdłuż Bystrzycy wraz ze stadionem Arena Lublin, kompleksem Aqua Lublin i rewitalizacją Parku Ludowego, do której się przygotowujemy – uważa prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Wcześniej niż planowano

Zakres prac wyprzeda terminy dlatego oddanie obiektu zostało przyspieszone o miesiąc, czyli przebudowa stadionu zakończy się do 31 sierpnia 2017 roku. Inwestycja kosztuje prawie 37 mln złotych i jest dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na inwestycję 10 mln złotych.

Do tej pory samorząd Lublina opłacił już faktury opiewające na ponad 6 mln zł.

Mistrzostwa lekkoatletyczne

– W 2018 r. chcemy zorganizować akademickie mistrzostwa Polski, a później mistrzostwa Polski seniorów – mówi Leszek Dunecki, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Jak na razie znajduje się tu plac budowy, na którym zaawansowanie prac wynosi w tej chwili 20 proc.

IMG 20161013 111715

(fot. Dominik Wąsik)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.