"Tak" dla nowoczesnego ośrodka nad Zalewem Zemborzyckim

29062008166 e1410188871856

Prezydent podpisał w poniedziałek list intencyjny z Lubelskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim deklarujący podjęcie wspólnych działań zmierzających do powstania nad Zalewem Zemborzyckim nowoczesnego ośrodka żeglarskiego oraz sportów wodnych.

– Zależy nam na tym, by nad Zalewem Zemborzyckim powstał nowoczesny ośrodek dla młodzieży chcącej rozwijać swoją pasję, jak i dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych tym sportem. Do tej pory nie udało się stworzyć takiej bazy sportowej, ale chcemy dzięki wspólnym działaniom pozyskać środki z nowej perspektywy finansowej, by już w przyszłym roku móc wykonać pierwsze kroki do budowy takiego centrum. Wpisuje się to w naszą wizję rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy i jednocześnie będzie dopełnieniem Ośrodka Słoneczny Wrotków czy Akademii Golfa, jaka powstaje nad Zalewem – mówi Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk.

Strony porozumienia wyraziły wolę podjęcia wspólnych działań zmierzających do powstania nowoczesnego ośrodka żeglarskiego oraz sportów wodnych, otwartego dla wszystkich mieszkańców Lublina oraz osób wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim. Wspólne działania mają doprowadzić do pozyskania środków na realizację przedsięwzięcia pochodzących np. z Ministerstwa Sportui Turystyki lub programów unijnych.

fot. mosir.lublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.