Tak ciepłych Świąt Wielkanocnych nie mieliśmy od dawna. Na termometrach zobaczymy powyżej 20 st. C [PROGNOZA]

kwiatek
Kwiatek | fot. Agnieszka Saluta-Śmiałkowska, IMGW- PIB

Wielkanoc zapowiada się bardzo ciepła, z temperaturami nawet powyżej 20°C – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednak synoptycy przewidują, że już po świętach czeka nas prawdopodobnie ochłodzenie.

Pogoda na Wielkanoc 2024

Wszystko wskazuje na to, że na Wielkanoc możemy spodziewać się niespodzianki od pogody. W świąteczny weekend na termometrach możemy zobaczyć ponad 20 stopni Celsjusza.

W ubiegłoroczne Święta Wielkanocne, które wypadły 8 i 9 kwietnia, temperatura wynosiła kilkanaście stopni. Jak przekonuje IMGW, w tym roku będzie więcej nieco cieplej.

„Gdyby spojrzeć na temperatury maksymalne z dnia 31.03 w ciągu ostatnich 30 lat to w roku 2021 mieliśmy tego dnia 23°C na południu kraju. W tym roku być może temperatury będą podobne” – twierdzi IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przyznaje, że tegoroczne Święta Wielkanocne mogą być jednymi z najcieplejszych Świąt Wielkanocnych w historii pomiarów.

Prognoza pogody na Święta Wielkanocne 2024 w województwie lubelskim

W piątek (29 marca) zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W sobotę (30 marca) zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Temperatura maksymalna od 21°C do 23°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy.

W niedzielę (31 marca) zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy.

W poniedziałek (1 kwietnia) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy skręcający na zachodni.

We wtorek (2 kwietnia) zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Temperatura maksymalna od 8°C na północy do 13°C na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.