Tajemnicza ciężarówka przyjedzie do Lublina. Gdy wejdziesz do środka, przeżyjesz horror!

Escapetruck
Escapetruck | fot. Komenda Główna Policji

Już wkrótce do Lublina po raz pierwszy przyjedzie Escapetruck. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie Hali Globus.

Escapetruck po raz pierwszy w Lublinie

W weekend 25-26 maja do Lublina przyjedzie wyjątkowa ciężarówka – część innowacyjnego projektu Escapetruck, opracowanego przez holenderską Fundację Reshape. Ta niecodzienna inicjatywa ma na celu podniesienie świadomości na temat ryzyka i niebezpieczeństw związanych z handlem ludźmi poprzez interaktywne doświadczenie, które łączy edukację z emocjonującą formą zabawy.

Projekt Escapetruck, mimo swojego rozrywkowego charakteru, oferuje uczestnikom głębokie refleksje i realne spojrzenie na dramatyczne historie ofiar handlu ludźmi. Scenariusz zagadek, które będą musieli rozwiązać uczestnicy, został stworzony na podstawie prawdziwych metod działania przestępców, opracowanych we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Strażą Graniczną.

Podczas gry uczestnicy, podzieleni na kilkuosobowe grupy, będą musieli wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i łamiąc szyfry. Głównym celem graczy będzie pomoc wirtualnej ofierze w wyjściu z niezwykle trudnej sytuacji. Wnętrze pojazdu zostało zaprojektowane tak, aby, jak najwierniej oddać warunki życia ofiar handlu ludźmi, co pozwala uczestnikom na własnej skórze poczuć ich cierpienie i traumy. Można spodziewać się nieprzyjemnych dźwięków oraz zapachów, które potęgują uczucie potrzasku i bezradności.

Wnętrze ciężarówki Escapetruck
Wnętrze ciężarówki Escapetruck | fot. Komenda Główna Policji

Pierwsza edycja projektu miała miejsce w dniach 23-28 października 2023 roku, kiedy to Escapetruck odwiedził Warszawę, Kraków i Wrocław. Celem dalszej realizacji projektu jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców Polski i szerzenie wiedzy o handlu ludźmi oraz metodach jego zwalczania.

Escapetruck zaparkuje w Lublinie przed Halą Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.