Tabor przegubowców w komplecie

Wczoraj na Zajezdnię Helenów przyjechała ostatnia partia sześciu trolejbusów przegubowych. Lublin jest jedynym miastem w Polsce, który w taborze komunikacji miejskiej posiada takie pojazdy.

Firma Solaris dostarczyła łącznie 12 trolejbusów 18-metrowych, niskopodłogowych, z klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej. Trolejbusy są wyposażone w dodatkowy napęd w postaci baterii akumulatorów, który pozwala na pokonywanie 5 km odcinków tras nie wyposażonych w trakcję trolejbusową. Pojazdy posiadają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów. Na siedzeniach pojazdów umieszczona jest tapicerka zawierająca wzór miejski.

W projekcie unijnym, który realizuje Lublin kupiono w sumie 70 trolejbusów z napędem alternatywnym, w tym właśnie 12 przegubowych. Pozostałą część stanowią trolejbusy o standardowej długości 12 metrów. Prawie połowa pojazdów została dostarczona przez konsorcjum polsko-ukraińskie.

trollino2fot. ZTM Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.