Ta galeria handlowa jest otwarta w niedzielę objętą zakazem handlu. „Stan wyższej konieczności”

Galeria Olimp Lublin
Galeria Olimp Lublin | fot. Dominik Wąsik

W województwach lubelskim i podkarpackim, w szczególności przy trasach, którymi poruszają się osoby przemieszczające się z Ukrainy, możliwe jest otwarcie sklepów w niedzielę – poinformował pod koniec lutego rzecznik rządu Piotr Müller.

Galeria Olimp otwarta także w niedziele niehandlowe

Rzecznik rządu podkreślił, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę i przybywającymi do Polski uchodźcami, mamy w Polsce stan „wyższej konieczności, w którym potrzebne jest uruchomienie danego rodzaju działalności”.

„W szczególności w woj. lubelskim i podkarpackim, w szczególności przy trasach, po których poruszają się osoby przemieszczające się z terenu Ukrainy, możliwe jest otwarcie sklepów w niedzielę. Właśnie ze względu na to, że działamy w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem wyższego dobra – w tym wypadku osób, które uciekają przed wojną” – powiedział Müller.

„Chcemy dać jasny sygnał, że – jeśli chodzi o otwieranie w tych miejscach sklepów, które w niedzielę powinny być zamknięte – tego typu działania nie będą karane” – dodał rzecznik rządu i zapowiedział też „skorygowanie stosownych przepisów”. Od 27 lutego, kiedy padły słowa o uchyleniu zakazu handlu w niedziele w woj. lubelskim i podkarpackim, rząd jeszcze nie wprowadził stosownych przepisów.

Na otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe zdecydowały się m.in. sklepy sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Aldi, Auchan, Stokrotka, o czym informowaliśmy już w tym materiale (w nim znajduje się także pełna lista otwartych w niedziele sklepów): https://spottedlublin.pl/rzad-znosi-zakaz-handlu-w-niedziele-6-marca-sklepy-otwarte-w-dwoch-wojewodztwach/

Na otwarcie części sklepów zdecydowała się także Galeria Olimp mieszcząca się przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Na stronie galerii czytamy, że „w najbliższą niedzielę 13 marca nasze sklepy będą otwarte! Kupicie u nas najbardziej potrzebne do życia artykuły – spożywcze, higieniczne, odzież i obuwie”. Właściciel galerii wykorzystał fakt niedoprecyzowania przepisów, których rząd jeszcze nie zmienił, mimo zapowiedzi z dn. 27 lutego.

„Galeria Olimp jest otwarta 7 dni w tygodniu z uwagi na funkcjonującą w niej rozrywkę i gastronomię. Idąc w ślad za słowami rzecznika rządu Piotra Mullera, „ze względu na stan wyższej konieczności potrzebne jest uruchomienie placówek handlowych”. Zarówno nasza Galeria, jak i Galeria Rzeszów, a także Galeria Twierdza Zamość znajdują się przy trasach, po których poruszają się osoby przemieszczające się z Ukrainy. Dodatkowo otwarcie sklepów umożliwia zakup niezbędnych towarów osobom, które chcą pomóc uchodźcom. Wspomniane wyżej galerie w tym nasza wyszły naprzeciw apelowi szefowej ministerstwa rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg” – komentuje Anna Danilewicz z Galerii Olimp.

W niedzielę 13.03 w Galerii Olimp są otwarte następujące sklepy: Akcessoria, Armani Exchange/Versace, Aurum Jubiler, Bella, Big Star, Briju, By o La La, Cartmax, Carrefour Market, Centrum Rozrywki Koziołek, Cross Jeans, Empik, Franco Feruzzi, Hera HomeI, QOS, Erbil Kebab, Kawiarnia Central Park, Kaktus Cafe, Kolporter, Lalunia, Leger, Lotto, Masters Bowling & Bilard, Militarne, Sklep Kibica Motor Lublin, Multikino, Megustas Mexican Food, Natalia Strojna, Paco Athletic Shop, Paparazzi, Pizza New York, Polonia Cafe, Rani Restauracja Indyjska, So! Coffee, Stokrotka, Subway, Matsu Sushi & Matsu Wok, Swiss, Szwejk, Telepizza, Tommy Jeans/Calvin Klein, Top Secret, Trendy, Le Van Restauracja, Wojas.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.