Ta firma planuje zatrudnić do końca 2025 r. ponad 300 osób. Właśnie otworzyła oddział w Lublinie

Biuro PwC Lublin w biurowcu przy ul. Nałęczowskiej 14
Biuro PwC Lublin w biurowcu przy ul. Nałęczowskiej 14 | fot. Dominik Wąsik

Firma doradcza PwC otworzyła centrum kompetencyjne zajmujące się przeciwdziałaniem praniu pieniędzy. Właśnie ruszyła rekrutacja pracowników. Do końca 2025 r. firma chce zatrudnić w lubelskim oddziale ponad 300 osób.

To trzeci taki oddział w Polsce

PwC jest firmą doradczą, która jest obecna w 155 krajach, gdzie zatrudnia ponad 327 tys. osób. Zajmuje się doradztwem biznesowym, audytem, usługami podatkowymi oraz konsultingiem. W Polsce zatrudnia ponad 6 000 pracowników w kilku miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu.

W Lublinie właśnie uruchomiła centrum kompetencyjne PwC Financial Crime Unit. Mieści się w biurowcu CZ Office Park A przy ul. Nałęczowskiej 14 i jest trzecim takim oddziałem w Polsce. Dwa pozostałe działają w Gdańsku i Warszawie i zatrudnionych jest w nich niemal 1 300 osób.

Financial Crime Unit (FCU) specjalizuje się w zapobieganiu wprowadzania do legalnego obrotu środków pochodzących z nielegalnych źródeł oraz finansowania terroryzmu. Polskie FCU jest największym tego typu zespołem PwC na świecie.

Eksperci PwC FCU analizują ryzyko wykorzystywania banków do prania pieniędzy i finansowania terroryzmu (procedury takie jak Know Your Client, KYC), badają również podejrzane transakcje (tzw. Transaction Monitoring), monitorują przestrzeganie sankcji nakładanych na banki przez międzynarodowe instytucje oraz identyfikują osoby narażone na ryzyko korupcji, w tym zajmujące eksponowane stanowisko polityczne – czytamy w komunikacie.

Ponad 300 pracowników do końca 2025 r.

Rekrutacja do nowego oddziału PwC FCU trwa. Obecnie pracuje w nim około 40 osób. W ciągu najbliższych miesięcy firma planuje zatrudnić kilkudziesięciu nowych pracowników, a do końca 2025 r. w FCU będzie pracować co najmniej 300 osób.

Oferta pracy w centrum kompetencji PwC w Lublinie skierowana jest głównie do studentów, absolwentów, lecz także do osób chcących się przekwalifikować. Wymaganiami stawianymi kandydatom są m.in. znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym, zdolność analitycznego myślenia oraz umiejętność pracy w zespole.

Firma nie ujawnia zarobków, na jakie mogą liczyć nowi pracownicy. Z udzielonej nam odpowiedzi wynika, że jest to wynagrodzenie powyżej średniej krajowej. Zarobki są ujawniane na ostatnim etapie rekrutacji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.