Szykują się zmiany na al. Solidarności. Będzie dodatkowy pas ruchu

Estakada na alei Solidarności w Lublinie
Estakada na alei Solidarności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W najbliższych dniach zostanie uruchomiony dodatkowy pas jezdni al. Solidarności w kierunku skrzyżowania z al. Mazowieckiego tzw. ronda z pniakiem.

Dwoma pasami w kierunku ronda 100-lecia KUL

W poniedziałek rozpoczęły się prace związane ze zmianą oznakowania na al. Solidarności w Lublinie. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Ducha aż do ronda 100-lecia KUL (skrzyżowanie z al. Mazowieckiego).

Obecnie kierowcy poruszający się od centrum miasta w kierunku tzw. ronda z pniakiem korzystają z jednego pasa ruchu, mimo że na tym odcinku zaprojektowano dwa.

Lewy pas do tej pory był „odgrodzony” ciągłą linią, której nie mogli przekroczyć kierowcy. Służył on tylko policjantom w nieoznakowanych radiowozach, którzy zatrzymywali kierowców.

W najbliższych dniach ma to się zmienić, a drugi pas zostanie udostępniony kierowcom. Prace związane ze zmianą oznakowania mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.