Szwalnie z woj. lubelskiego chcą rozwiązać problem brakujących kombinezonów i masek ochronnych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Szwalnie działające na terenie naszego województwa chcą wspomóc polską służbę zdrowia. Ich właściciele zaproponowali pomoc w produkcji maseczek i kombinezonów ochronnych dla szpitali.

Lubelski Urząd Wojewódzki znalazł rozwiązanie problemu dotyczącego zaczynającego powoli brakować sprzętu służącego do ochrony ratowników czy lekarzy. Mowa o specjalnych kombinezonach i maskach ochronnych. Do wojewody odezwały się szwalnie działające na terenie województwa lubelskiego, które zaoferowały pomoc w produkcji masek i kombinezonów dla szpitali.

„Wojewoda lubelski Lech Sprawka składa serdeczne podziękowanie wszystkim firmom, które zadeklarowały gotowość szycia kombinezonów i masek. Wojewoda czeka na informacje o dostępności materiałów i półproduktów spełniających normy” – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.