Szukasz pomysłu na sprawienie radości komuś w święta? Pomyśl o podopiecznych Domu Dziecka w Lublinie i ich potrzebach

Dom Dziecka Lublin
Dom Dziecka w Lublinie

Ten artykuł powstał z myślą o osobach, które chciałyby komuś zrobić przyjemność. Spełnić czyjeś marzenie, albo poprawić dotychczasowe życie. Naszym celem jest poinformowanie, że są w Lublinie osoby, które docenią taki gest jak mało kto. To wychowankowie lubelskiego Domu Dziecka.

Dom Dziecka — rodzina, którą nabywasz przez koleje losu

Dom Dziecka w Lublinie to miejsce, które odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu wielu dzieci, które znalazły się w trudnych sytuacjach życiowych. To bezpieczne schronienie, w którym zapewnia się im opiekę, wsparcie, i miłość. Jednak aby dom dziecka mógł spełniać swoją rolę, potrzebuje wsparcia społeczności i darczyńców. Zostań dobrą duszą i bohaterem jego wychowanków.

Krzywdzące stereotypy i izolacja społeczna

Zazwyczaj, gdy mówimy o domach dziecka, kojarzy nam się takie miejsce ze smutkiem, przygnębieniem, wstydem i izolacją. Swoje przeświadczenia formujemy na podstawie krzywdzących stereotypów, bo skąd w sumie mamy wiedzieć jak jest w domu dziecka, gdyż znamy go tylko z opowieści.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nasze „wydaje mi się” ma ogromną siłę rażenia. Fałszywe wyobrażenia wpływają na życie dzieci w takich placówkach. Wielu z nich żyje w ukryciu i przez to wstydzi się swojej sytuacji, w jakiej się znalazło.

Dom Dziecka atrakcje i festyn dla podopiecznych
Wydarzenie Dom Dziecka | fot. materiały Dom Dziecka

Jak jest w domu dziecka w Lublinie?

To normalna, tylko taka posklejana z różnych historii i charakterów rodzina. Z różnymi przeżyciami. Nie oczekują specjalnego traktowania, akceptują swój los — czasem jest to mega trudne. W gruncie rzeczy tutaj chodzi zawsze o to samo co w domu. Miłość, ciepło, zaufanie akceptacje i resztę ważnych wartości.

Życie toczy się niemal tak samo jak we wszystkich rodzinach. Takie same problemy, te same radości. Bo jesteśmy taką dużą, posklejaną rodziną. Dzieci są różne, jedne bardziej zdolne i chętne do nauki, inne mniej, są tacy, którzy dużo czytają, inni wolą grać na komputerze. Zdarzają się konflikty z prawem, ale nie jest ich więcej niż w tzw. normalnych domach. Nie ma długich korytarzy, świetlicy czy stołówki, a drzwi wejściowe są zawsze otwarte. – mówi EM.

Wyjazd w góry z wychowankami
Wycieczka w Polskie Góry | fot. Dom Dziecka

Chcesz wesprzeć Dom Dziecka w Lublinie

Dla osób, chcących zostać dobrymi aniołami tego miejsca lub po prostu dopytać o szczegóły w którejś z wymienionych spraw umieszczamy dane kontaktowe poniżej.

tel.: 81 466 56 00, 667 532 083
e-mail: [email protected]

Możecie też wesprzeć bezpośrednio spełnienie wymienionych marzeń poprzez dokonanie wpłaty na konto ośrodka. Określając lub nie, szczegółowy cel — by można realizować marzenia i potrzeby wychowanków Domu Dziecka.

Wsparcie finansowe należy kierować tutaj:
Bank Pekao S.A. V Oddział w Lublinie,
Nr rach. 43 1240 1503 1111 0010 0166 0820

Ogród Botanicznyi Dom Dziecka
Wydarzenie w ogrodzie Botanicznym | mat. Dom Dziecka

Nadchodzące Święta okazją do dobrych uczynków

Pytacie często przed Świętami, komu pomóc. Kto to doceni i czy aby, nie wykorzysta mnie. Bądźcie spokojni, tutaj w Domu Dziecka ta pomoc zostanie doceniona. Wsparcie Domu Dziecka w Lublinie w okresie świątecznym może mieć ogromny wpływ na samopoczucie i rozwój wychowanków. To także doskonała okazja, by dzielić się radością świąt i przekazywać dzieciom ważne wartości, takie jak empatia, współczucie i troska o innych. Przypominając sobie, jak wyjątkowy jest czas świąt, możemy uczynić te dni równie wyjątkowymi dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.

Dziękujemy naszym czytelnikom za wskazanie tego miejsca. Jesteśmy przekonani, że przekazana pomoc znajdzie swoich adresatów i zostanie prawidłowo spożytkowana.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.