Szpital tymczasowy w Lublinie uruchamia dodatkowe miejsca dla chorych

Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW

Kolejny moduł liczący 28 miejsc jest uruchamiany w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. Od 3 kwietnia dla chorych na Covid-19 będzie dostępne łącznie 150 łóżek.

Więcej łóżek dla pacjentów w szpitalu tymczasowym

Od 3 kwietnia szpital tymczasowy Covid-19 w Lublinie będzie w stanie zapewnić opiekę 140 pacjentom na oddziale wewnętrznym, w którym wszystkie łóżka podłączone są do tlenu oraz 10 pacjentom na oddziale intensywnej terapii z respiratorami.

Piąty moduł z 28 łóżkami jest uruchamiany po decyzji wojewody lubelskiego Lecha Sprawki z 1 kwietnia. Dodatkowe łóżka już widnieją w Systemie Informacji o Szpitalach województwa lubelskiego, ale fizycznie będą dostępne od soboty, 3 kwietnia.

Aktualnie (stan na piątek, 2 kwietnia godz. 12:00) w szpitalu tymczasowym przebywa 74 pacjentów na oddziale wewnętrznym oraz dwóch na oddziale respiratorowym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.