Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie zostanie rozbudowany. Wartość kontraktu to 15,5 mln zł

W samym Śródmieściu Lublina powstanie nowy kompleks medyczny i dydaktyczno-szkoleniowy, w którym zlokalizowany zostanie zakład radioterapii. Mowa tu o szpitalu klinicznym na Staszica.

W dniu dzisiejszym nastąpiło podpisanie umowy przez obie strony. Wartość kontraktu, który obejmuje rozbudowę Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 ma wartość 15,5 mln zł.

W ramach kontraktu generalny wykonawca Strabag opracuje projekt wykonawczy wielobranżowy do projektu budowlanego, kompleksowo przeprowadzi roboty budowlane i instalacyjne, przebuduje infrastrukturę zewnętrzną, a także uzyska ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Ponadto w celu realizacji inwestycji dokona rozbiórki istniejącej przychodni przy ulicy Radziwiłłowskiej.

Nowe pracownie medyczne

W budynku dydaktyczno-szkoleniowym oraz usług medycznych o powierzchni użytkowej 4 268 m2 powstanie zakład radioterapii, w tym dwie pracownie akceleratorów liniowych 15 MeV, pracownia tomografu komputerowego z opcją wirtualnej symulacji oraz pracownia mammografii i brachyterapii śródoperacyjnej. Pacjenci szpitala do dyspozycji będą mieli również 20 miejsc postojowych.

– Budowa szpitala klinicznego jest bardzo istotna dla mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości, dlatego charakter tej inwestycji ma dla nas szczególne znaczenie. W ciągu 20 miesięcy wybudujemy nowoczesny obiekt wraz z infrastrukturą, według najlepszych europejskich standardów. – mówi Alfred Watzl, członek zarządu STRABAG.

Rozbudowa placówki sfinansowana zostanie ze środków europejskich i budżetu państwa. Budowa stanowi pierwszy etap programu rozbudowy SPSK1, na który przydzielono środki w kwocie ponad 300 mln zł, podano także.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.