Szkoła w dzielnicy Ponikwoda doczekała się wstępnej koncepcji [WIZUALIZACJE]

Koncepcja Lublin Majerankowa 2 e1457731686994

Miasto przedstawiło wstępną koncepcję wyglądu szkoły na Ponikwodzie. Inwestycje ma kosztować ok. 50 mln zł.

Teren pod inwestycję ma 2,65 hektara powierzchni. Chodzi o grunt u zbiegu ulic Narcyzowej, Majerankowej oraz Daliowej, gdzie ratusz obiecał mieszkańcom Ponikwody budowę szkoły, przedszkola, żłobka i domu kultury.

– Mamy wstępną koncepcję zespołu szkolno-przedszkolnego w dzielnicy Ponikwoda przy ul. Daliowa/Majerankowa. – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina – Obiekt ma stanowić kompleks łączący szkołę dla około 600 uczniów, 6-oddziałowe przedszkole dla 150 dzieci oraz żłobek dla 90 maluchów oraz dzielnicowy ośrodek kultury.

Placówka będzie wyposażona w salę gimnastyczna oraz pomieszczenia dla działań kulturalnych i część dla najmłodszych. Wstępna koncepcja użytkowa będzie podstawą do opracowania szczegółowej, tak, by w 2017 roku móc pozyskać niezbędne pozwolenia do realizacji inwestycji. Szacunkowy koszt projektu to ok. 50 mln zł.

– Po szkole przy ul. Berylowej, która odciąży obiekt w dzielnicy Czuby, ta placówka jest dla nas priorytetową inwestycją. Zależy nam, by powstał obiekt wielofunkcyjny spełniający potrzeby mieszkańców zarówno z ofertą edukacyjną jak i kulturalno-sportową dla dzielnicy. Chcemy, aby w przyszłości przy szkole można było dobudować także basen – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Od strony północnej przewidziane są miejsca pod lokalizację parkingu. Od strony południowej planowane są boiska z bieżniami (prosta i okólna) oraz dwa place zabaw, osobne dla przedszkola i żłobka. Obiekt ma układ leżącej litery „T”. Od wschodu przewidziany jest żłobek, z przedszkolem, dalej szkoła stołówka oraz aula dla 300 osób. Od strony zachodniej mamy część sportową i gimnastyczną oraz zespół pomieszczeń dla domu kultury. Dalej przewidziana jest rezerwa terenu pod budowę pływalni, która mogłaby powstać w przyszłości.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.