System biletowy Lubika. Jak kupić bilet jednoprzejazdowy w kasowniku EMV?

Kasowniki EMV umożliwią bezpośredni zakup biletów
Kasowniki EMV umożliwią bezpośredni zakup biletów | fot. ZTM Lublin

Od 1 października w Lublinie zacznie obowiązywać nowa taryfa biletowa Lubika. Jak kupić bilet w kasowniku EMV w autobusie lub trolejbusie? Zobacz instrukcję krok po kroku.

Lubika. Zakup jednoprzejazdowego biletu w kasowniku

Nowa taryfa biletowa Lubika oznacza dla pasażerów rewolucję komunikacyjną. Nowe możliwości zakupu biletu, nowe rodzaje rozliczeń przejazdów oraz nowy cennik. Szczegółowe informacje o taryfie Lubika poruszaliśmy już w innym materiale: Nowa taryfa biletowa ZTM od 1 października. Ceny i rodzaje biletów

Dziś chcemy przedstawić instrukcję krok po kroku, jak kupić bilet jednoprzejazdowy w zielonym kasowniku EMV w autobusie lub trolejbusie.

  1. Podejdź do zielonego kasownika EMV w autobusie lub trolejbusie i wybierz z ekranu kasownika „KUP BILET”.
  2. Spośród dostępnej oferty biletów wybierz ten, który Cię interesuje: NORMALNY (4,20 zł) lub ULGOWY (2,10 zł) poprzez wciśnięcie „+” przy danym bilecie, a następnie „DALEJ”.
  3. Przybliż kartę płatniczą (telefon lub zegarek z możliwością płatności zbliżeniowych) do czytnika znajdującego się poniżej ekranu kasownika i czekaj na potwierdzenie realizacji płatności.
  4. Bilet zapisał się jako token na twojej karcie płatniczej. Przy kontroli kontroler poprosi Cię o przybliżenie karty do jego czytnika, celem weryfikacji posiadania biletu.

Bilet jednoprzejazdowy uprawnia do jednokrotnego przejazdu jednej osoby na dowolnej trasie maksymalnie od przystanku początkowego do końcowego, bez możliwości przesiadania się do innego pojazdu; jest ważny od momentu dokonania płatności (skasowania) i stanowi dowód wniesionej opłaty wyłącznie w trakcie danego przejazdu.

Poniżej nagranie instruktażowe przygotowane przez ZTM Lublin.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.