Sypnęło śniegiem, paraliż w Lublinie. Wszystkie linie komunikacyjne są opóźnione, niektóre kursy odwołane

Opady mokrego śniegu sparaliżowały komunikację miejską w Lublinie
Opady mokrego śniegu sparaliżowały komunikację miejską w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Śliskie drogi, zalegające błoto pośniegowe na ulicach, korki, samochody, które mają problem, by podjechać pod wzniesienie i duże opóźnienia autobusów i trolejbusów – opady śniegu dały się we znaki kierowcom z Lublina.

W Lublinie sypnęło śniegiem

O sytuacji na lubelskich ulicach informują nas Czytelnicy. Miasto od godzin porannych bardziej niż zwykle się korkuje. Wszystko przez zalegające na ulicach błoto pośniegowe, przez co jest ślisko na drogach. Wielu kierowców nie zdążyło jeszcze zmienić opon na zimowych, przez co mają problemy z ruszeniem z miejsca i podjazdem pod wzniesienia.

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy i trolejbusy notują opóźnienia na wszystkich liniach – od kilku minut do nawet kilkudziesięciu. Niektóre kursy ze względu na utrudnienia zostały odwołane. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne od rana ma pełne ręce roboty. Holownik spółki od rana kursuje z jednej części miasta do drugiej.

Pasażerowie w związku z sytuacją mogą dłużej czekać na przystankach, ponieważ wiele ulic się korkuje. Wielu pasażerów skarży się na nieodśnieżone przystanki. Na wielu z nich zalega śnieg. Za odśnieżanie przystanków odpowiada MPK Lublin.

Zobacz także: Kilkugodzinne opady śniegu uszczupliły budżet miasta o 170 tys. zł. Większość ulic czarna i mokra

ZTM o problemach komunikacji miejskiej

„Dzisiaj wszystkie pojazdy obsługujące rozkład komunikacji miejskiej wyjechały na trasy z zajezdni. Niemniej z uwagi na sytuację drogową, spowodowaną w szczególności transportem indywidualnym (samochody osobowe i ciężarowe blokujące ruch) występują opóźnienia w kursowaniu. Sięgają one w tym momencie maksymalnie 20-30 minut” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

„Szczególnie trudna sytuacja dotyczy dróg poza terenem gminy Lublin, gdzie komunikacja miejska dojeżdża na teren gmin ościennych. Zarządcy tych dróg zostali poinformowani o problemach – czekamy na ich reakcję i ustabilizowanie sytuacji drogowej” – zaznacza ZTM.

Czekamy na wasze zgłoszenia: redakcja @ spottedlublin.pl

Akcja odśnieżania Placu Litewskiego
Akcja odśnieżania Placu Litewskiego | fot. Dominik Wąsik
Ośnieżony deptak
Ośnieżony deptak | fot. Dominik Wąsik
Zalegające błoto pośniegowe na ulicach Lublina
Zalegające błoto pośniegowe na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik
Pasażerowie oczekujący na opóźnione autobusy
Pasażerowie oczekujący na opóźnione autobusy | fot. Dominik Wąsik
Holownik MPK Lublin interweniuje od rana do wielu zgłoszeń kierowców komunikacji miejskiej
Holownik MPK Lublin interweniuje od rana do wielu zgłoszeń kierowców komunikacji miejskiej | fot. Dominik Wąsik
Zalegające błoto pośniegowe na ulicach Lublina
Zalegające błoto pośniegowe na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.