Sypnęło śniegiem, nadciąga silny mróz. Synoptycy wydali ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

zima śnieg zimno silny mróz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Warszawie wydało ostrzeżenie dla województwa lubelskiego o silnym mrozie. Temperatura może spaść do -16 st. C.

Ostrzeżenie o silnym mrozie

Dzisiejszej nocy prognozowany jest spadek temperatury minimalnej do -16 stopni Celsjusza. W tym czasie najlepiej nie wychodzić z domu, a jeśli to konieczne, powinniśmy ubierać się „na cebulkę”. Należy również zadbać o dobrostan zwierząt domowych i hodowlanych.

„Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -13°C. Wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h” – prognozuje Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. -16 i już ubieranie na cebulkę. Nie wierzę w to co patrzę, tylko 29 lat na karku ale jeszcze za gnojka latałem cały dzień przy mrozie -20 i byłem szczęśliwy. Więc-16 to co to jest, szczególnie w nocy….