Synoptycy ostrzegają przed burzami. Podwyższono stopień ostrzeżenia

burza lublin wyładowanie
Burze nad Lublinem | fot. czytelniczka Dominika

IMGW podwyższyło stopień ostrzeżenia dotyczący burz z gradem do drugiego stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz, którym lokalnie będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 60 mm.

„Na obszarze województwa lubelskiego obserwuje się aktywny rozwój burz, które przemieszczają się z południa na północ. Burzom towarzyszą opady deszczu o średnim natężeniu do 10 mm/h, lokalnie także grad. W godzinach porannych (8-10), w powiatach: zamojskim, krasnostawskim i biłgorajskim lokalnie natężenie opadu wyniosło około 30 mm/h. Kumulacja opadów podczas obowiązywania ostrzeżenia może osiągnąć miejscami, zwłaszcza na południu regionu, do 60 mm. Do tej pory nie zanotowano znaczących porywów wiatru, jednak nie można wykluczyć ich występowania” – komentuje Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami grad. Na Lubelszczyźnie burze są już obserwowane, zjawiska na północy i zachodzie obszaru przewidywane są na późne popołudnie” – czytamy w komunikacie IMGW. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami obowiązuje do piątku (2.07) do godz. 2 w nocy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.