Symboliczne podświetlenie Lublina z okazji Światowego Dnia Uchodźcy

Symboliczne podświetlenie Lublina z okazji Światowego Dnia Uchodźcy
Plac Litewski podświetlony na niebiesko | fot. Miasto Lublin

Miasto Lublin symbolicznie włączyło się w obchody Światowego Dnia Uchodźcy i podświetli na niebiesko elementy Placu Litewskiego oraz stadion Arena Lublin. To wyraz wsparcia i solidarności z uchodźcami na całym świecie.

Symboliczne podświetlenie Lublina

20 czerwca, od godziny 21:15, elementy Placu Litewskiego w Lublinie zmienią swoje oświetlenie na niebieskie. Podświetlone zostaną: topola czarna, zwana „Baobabem”, donice kasztanowców wzdłuż budynku poczty oraz fontanny multimedialne. Dodatkowo iluminacja pojawi się także na stadionie Arena Lublin.

Światowy Dzień Uchodźcy

Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, obchodzony jest corocznie 20 czerwca. Celem tego dnia jest uhonorowanie uchodźców na całym świecie oraz podkreślenie ich siły i odwagi w obliczu trudności. Dzień ten ma również na celu budowanie empatii i zrozumienia dla sytuacji uchodźców, którzy musieli opuścić swoje kraje z powodu konfliktów zbrojnych lub prześladowań.

Lublin, podobnie jak wiele innych miast, wykorzystuje tę okazję, aby wyrazić swoje wsparcie dla uchodźców oraz przypomnieć mieszkańcom o znaczeniu solidarności i zrozumienia dla ludzi w trudnej sytuacji.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat działań wspierających uchodźców? Podziel się swoją opinią w komentarzach i udostępnij artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.