Sylwester miejski 2021/2022 w Lublinie się nie odbędzie. Powodem czwarta fala koronawirusa

fajerwerki petardy zakaz nowy rok sylwester
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Miasto Lublin nie zorganizuje w tym roku sylwestra miejskiego. Powodem takiej decyzji ma być pogarszająca się sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

W tym roku nie będzie miejskiego sylwestra w Lublinie

„W obliczu pogarszającej się sytuacji epidemicznej oraz nowych obostrzeń zapowiedzianych wczoraj przez rząd ostatecznie podjęto decyzję o rezygnacji z organizacji zabawy sylwestrowej” – mówi Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Analizowaliśmy różne rozwiązania, z uwagi jednak na pogarszającą się od dłuższego czasu sytuację epidemiczną, mieliśmy świadomość, że organizacja wydarzenia w tradycyjnej formie najprawdopodobniej nie będzie możliwa” – tłumaczy.

Z tego samego powodu impreza sylwestrowa w centrum Lublina nie odbyła się również w zeszłym roku. Po raz ostatni lublinianie bawili się na Placu Litewskim podczas sylwestra 2019/20.

Przypomnimy, że od 1 grudnia na terenie Polski obowiązują nowe obostrzenia. Szczegóły: Nowe obostrzenia od 1 grudnia. Limity w hotelach, restauracjach, kościołach i siłowniach

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Impreza na świeżym powietrzu się nie odbędzie nawet jakby każdy miał maseczkę na twarzy. Ale za to do kościoła w święta będzie można pójść do pomieszczenia zamkniętego. Bo pieprzony kler musi zarobić a zwykły obywatel nie ma prawa świętować Nowego Roku. Niech zamkną kościoły a nie imprezy na świeżym powietrzu. Kościół nie jest do niczego potrzebny. Kto chce niech chodzi ale niech nie odbierają rozrywki na świeżym powietrzu.

  2. Dzisiaj TVP poinformowało że czwarta fala się kończy. Warszawa Poznań Wrocław mogą mieć imprezę sylwestrową a Lublin nie.
    Bez sensu
    W tych miastach co wymieniłem będzie 30 razy więcej ludzi i tam wirusa nie ma. Dlaczego? Bo TV musi zarobić na oglądalności

  3. Skoro w Lublinie na radnych wybrano kandydatów z PO ,SLD ,PSL ,to wszelkie decyzje muszą być poprawne z decyzjami w Brukseli .Jeszcze trochę to w Lublinie wprowadzą obowiązkowe szczepienia.