Sygnalizacja świetlna już gotowa. Wszystko przez dużą ilość wypadków i kolizji

sygnalizacja świetlna węzeł węglin
Sygnalizacja świetlna na Węźle Węglin | fot. Dominik Wąsik

Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej na węźle Węglin w Maryninie. Światła w tym miejscu mają zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych.

Sygnalizacja świetlna powstała na skrzyżowaniu obwodnicy Lublina (droga ekspresowa S19) z drogą wojewódzką nr 747 Lublin – Opole Lubelskie. Decyzja o budowie świateł w tym miejscu była podyktowana poprawą bezpieczeństwa, ponieważ dochodzi tu do dużej ilości zdarzeń drogowych powodowanych przez kierowców zjeżdżających z obwodnicy Lublina.

Budowa sygnalizacji świetlnej na węźle Węglin została zakończona. Na wtorek, 1 października zostały zaplanowane odbiory techniczne. Jeśli wszystko będzie się zgadzać to tego samego dnia prawdopodobnie światła zostaną uruchomione” – mówi Krzysztof Zwolan, Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Zarządzania Drogami i Mostami.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A po jakiego grzyba jest sygnalizator dla pasa od strony wjazdu do Lublina, gdzie jest jako jedyny pas do włączenia się do ruchu ? Pomijając fakt że to skrzyżowanie to bubel, bo zamiast zrobić bezkolizyjny „ślimak ” zrobili krzyżówkę na górce z ograniczoną widocznością i w dodatku bez pasów pozwalających włączyć się do ruchu.