„Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”. Ogólnopolski konkurs rozstrzygnięty

Konkurs „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”
Konkurs „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu” | materiały organizatora

„Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu” to tytuł VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Dzieci miały za zadanie przedstawić w różnych formach plastycznych swój wizerunek św. Mikołaja. Poznaliśmy laureatów konkursu.

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W konkursie wzięło udział 9263 dzieci z całej Polski. Nagrodą główną była kwota w wysokości 2000 zł. Nagrody zostały rozdane w trzech kategoriach wiekowych i przydzielone były w formie stypendiów dla laureatów. W każdej kategorii I nagroda wynosiła – 2000 PLN, II nagroda – 1000 PLN, III nagroda – 500 PLN. Dodatkowo zostało rozdanych 13 wyróżnień.

„Młodzi ludzie, poprzez poznanie postaci św. Mikołaja, rozwijali w sobie wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, a także kształtowali u siebie postawę do czynnego angażowania w różne formy pomocy. Poprzez konkurs chcieliśmy również, aby w umysłach najmłodszych budowane było pojęcie świętości, jako synonimu pełnego, prawdziwego człowieczeństwa” – mówią organizatorzy konkursu.

Wyniki zostały ogłoszone podczas gali finałowej, która odbyła się 6 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W kategorii „Rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym” wygrała Amelia Puła z Publicznego przedszkola nr 2 w Parczewie. W kategorii „Uczniowie szkół podstawowych w wieku klas I-III” wygrała Hanna Kozakiewicz z Bernardyńskiej Szkoły Podstawowej w Łodzi. W kategorii „Uczniowie szkół podstawowych w wieku klas IV-VIII” wygrała Anna Piasecka ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie.

Konkurs „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.