Święto kowali w Wojciechowie. Wystąpią m.in. Piękni i Młodzi i Power Play

Ogólnopolskie spotkanie kowali w Wojciechowie | fot. kowale.com

Pokazy kucia noży, konkurs kowalstwa artystycznego, targi wyrobów kowalskich złożą się na program XVI Ogólnopolskich Spotkań Kowali, które rozpoczęły się w piątek w Wojciechowie.

Święto kowali w malowniczej wsi Wojciechów, położonej na szlaku turystycznym z Lublina przez Nałęczów do Kazimierza Dolnego, potrwa do niedzieli.

Na wydarzenie zjadą się kowale z całej Polski. Tradycyjnie na wszystkich przybyłych będą czekać pokazy kucia. W programie przewidziano liczne konkursy, gdzie profesjonalni kowale będą ze sobą konkurować.

Ponadto zaplanowano pokazy kucia białej broni, targi różnych wyrobów sztuki kowalskiej. Będzie też kiermasz sztuki ludowej, występy artystyczne zespołów ludowych, koncerty zespołów disco polo, orkiestry dętej.

plakat gotowy

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.