Święta Bożego Narodzenia na drogach w regionie. Policja podała statystyki

Radiowóz policji na sygnale
Radiowóz policji na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Podczas czterech dni długiego weekendu świątecznego na drogach województwa lubelskiego doszło do 7 wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Nie było ofiar śmiertelnych.

Wypadki na drogach Lubelszczyzny w święta

Policjanci podsumowali świąteczny okres na drogach województwa lubelskiego. W tym czasie kontrolowali prędkość, sprawdzali stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

W ciągu czterech dni na drogach w regionie doszło do siedmiu poważnych wypadków, w których 8 osób zostało rannych. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Mundurowi odnotowali także 199 kolizji drogowych.

„Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 40 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, będąc w stanie nietrzeźwości” – mówi mł. asp. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.