Święta Bożego Narodzenia na drogach regionu lubelskiego – podsumowanie policji

68 97898

Podczas trzech świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których 9 osób zostało rannych, a dwie zginęły.

Mundurowi kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych.

W ciągu trzech świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których obrażenia odniosło 9 osób, zaś 2 osoby zginęły. Policjanci odnotowali także 138 kolizji drogowych.

Do tych tragicznych wypadków w poniedziałek wczoraj. Przed godz. 19.00 w miejscowości Krynka kierujący oplem potrącił 53-letniego mężczyznę, który wtargnął na jezdnię. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł. Do zdarzenia doszło w terenie niezabudowanym, w nieoświetlonym miejscu, a pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych.

Z kolei po godz. 23.00 w Chełmie na drodze K-12 kierujący seatem 22-latek wjechał na skrzyżowanie wprost pod ciężarowego DAFa. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Podczas świątecznego okresu nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 29 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym roku, w tym samym okresie, w naszym województwie doszło do 11 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 15 zostało rannych. Zatrzymano 26 pijanych kierowców.

KWP

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.