Świdnik: Zniszczyli blisko 30 aut. To nieletni w wieku od 12 do 14 lat [WIDEO]

Nocą zdewastowali blisko 30 samochodów zaparkowanych na ulicach Świdnika. Są już w rękach policji. To 14-letni chłopak i dwie dziewczyny w wieku 12 i 13 lat. Straty oszacowano na ponad 18 tys. zł.

 

W ubiegły czwartek (18.05) w godzinach wieczornych na parkingach przy ul. Modrzewiowej, Strumińskiego, Hryniewicza, Klonowej i Kalinowej w Świdniku zostało uszkodzonych 28 pojazdów. Sprawcy ostrym narzędziem porysowali powłoki lakiernicze oraz szyby w zaparkowanych autach. Na pojazdach widniały również wgniecenia wskazujące, że ktoś po nich skakał.

 

Pokrzywdzeni oszacowali poniesione straty na ponad 18 000 zł. Świdniccy policjanci na podstawie zebranych dowodów oraz realizując własne materiały ustalili sprawców dewastacji. To dwie dziewczyny w wieku 12 i 13 lat oraz ich 14-letni kolega.

 

We wtorek w komendzie nieletni przyznali się do popełnionych czynów. Teraz materiały w sprawie wraz z wnioskiem zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

Wideo3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Rodzice pewnie pękają z dumy. Idą wakacje, gówniarze będą mieli co robić żeby zebrać kasę na odszkodowanie.

  2. Akurat zbliżają się wakacje , niech ciężko pracują całe 2 miesiące.

  3. Jak by to był mój samochód to bym upierdolił ręce tępym narzędziem 😀