Świdnik: Przebudują plac Konstytucji 3 Maja. Wiemy, jak będzie wyglądał

Fontanny, zdroje uliczne, odnowiona wieża zegarowa, iluminacje i jasnobeżowa nawierzchnia. Tak, po rewitalizacji, ma wyglądać plac Konstytucji 3 Maja. Prace mają ruszyć już wiosną przyszłego roku.

 

W czwartek projektanci z warszawskiej firmy Palmett zaprezentowali efekt swojej kilku miesięcznej pracy. Mowa tu o pierwszych wizualizacjach projektu rewitalizacji placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku. Kompletna dokumentacja ma być gotowa do końca grudnia.

 

– Zależy nam, żeby pl. Konstytucji 3 Maja łączył w sobie funkcje reprezentacyjne, ale również był miejscem codziennych spotkań mieszkańców – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

 

Architekci planują wymianę całej nawierzchni i wykonanie jej w kolorze jasnobeżowym. Chcą również zachować rosnące w tym miejscu drzewa i dosadzić kolejne. Na całym placu pojawi się też więcej roślin ozdobnych, zostaną usunięte wszystkie bariery utrudniające poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Z placu znikną więc schody, stopnie i murki.

 

Zmiana czeka również wieżę zegarową. Zmieni się jej kolorystyka, iluminacja, cyfrowa tarcza zostanie zastąpiona analogową. Po rewitalizacji pojawią się dwie fontanny z elementami do zabawy dla najmłodszych mieszkańców. Zmienione zostaną ławki, na placu zamontowane będą drewniane podesty, stoliki szachowe i zdroje uliczne. Nie zabraknie również stojaków rowerowych i stacji naprawy jednośladów.

 

– Ciekawym elementem mają być iluminacje poszczególnych elementów, w tym również fontann. Dolna część placu będzie umożliwiała organizację wydarzeń miejskich, dlatego zostanie wyposażona w amfiteatralne siedziska i miejsce na ustawienie sceny – dodaje Waldemar Jakson.

 

Rozpoczęcia prac budowlanych planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Przebudowa ma się zakończyć do jesiennych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.