Świdnik: Przebudują plac Konstytucji 3 Maja. Wiemy, jak będzie wyglądał

Świdnik: Przebudują plac Konstytucji 3 Maja. Wiemy, jak będzie wyglądał

Fontanny, zdroje uliczne, odnowiona wieża zegarowa, iluminacje i jasnobeżowa nawierzchnia. Tak, po rewitalizacji, ma wyglądać plac Konstytucji 3 Maja. Prace mają ruszyć już wiosną przyszłego roku.

 

W czwartek projektanci z warszawskiej firmy Palmett zaprezentowali efekt swojej kilku miesięcznej pracy. Mowa tu o pierwszych wizualizacjach projektu rewitalizacji placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku. Kompletna dokumentacja ma być gotowa do końca grudnia.

 

– Zależy nam, żeby pl. Konstytucji 3 Maja łączył w sobie funkcje reprezentacyjne, ale również był miejscem codziennych spotkań mieszkańców – mówił burmistrz Waldemar Jakson.

 

Architekci planują wymianę całej nawierzchni i wykonanie jej w kolorze jasnobeżowym. Chcą również zachować rosnące w tym miejscu drzewa i dosadzić kolejne. Na całym placu pojawi się też więcej roślin ozdobnych, zostaną usunięte wszystkie bariery utrudniające poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Z placu znikną więc schody, stopnie i murki.

 

Zmiana czeka również wieżę zegarową. Zmieni się jej kolorystyka, iluminacja, cyfrowa tarcza zostanie zastąpiona analogową. Po rewitalizacji pojawią się dwie fontanny z elementami do zabawy dla najmłodszych mieszkańców. Zmienione zostaną ławki, na placu zamontowane będą drewniane podesty, stoliki szachowe i zdroje uliczne. Nie zabraknie również stojaków rowerowych i stacji naprawy jednośladów.

 

– Ciekawym elementem mają być iluminacje poszczególnych elementów, w tym również fontann. Dolna część placu będzie umożliwiała organizację wydarzeń miejskich, dlatego zostanie wyposażona w amfiteatralne siedziska i miejsce na ustawienie sceny – dodaje Waldemar Jakson.

 

Rozpoczęcia prac budowlanych planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Przebudowa ma się zakończyć do jesiennych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.