Świdnik: Oszuści dzwonią do starszych osób. Policja radzi, aby odkładać słuchawkę

Świdnik: Oszuści dzwonią do starszych osób. Policja radzi, aby odkładać słuchawkę
Pieniądze | fot. shutterstock

Oszuści dzwonią do starszych mieszkańców Świdnika. Jak informuje policja – od rana było już kilkadziesiąt prób wyłudzenia pieniędzy.

Zazwyczaj scenariusz działania oszustów jest taki sam. Dzwonią, informując o tym, że ktoś z naszej rodziny miał wypadek lub, że go spowodował, ale żeby mu pomóc i załatwić całą sprawę potrzebne są pieniądze.

– W dniu dzisiejszym do mieszkańców Świdnika dzwonili oszuści, którzy informowali przez telefon, że jakiś krewny/kuzynka miała wypadek i znajduje się na policji. Teraz ta osoba potrzebuje pieniędzy w kwocie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policja nigdy w takich lub podobnych sytuacjach nie prosi o przekazanie pieniędzy – mówi w rozmowie z nami Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Na szczęście we wtorek nikt nie dał się nabrać, a wszystkie próby wyłudzenia gotówki zostały zgłoszone świdnickim policjantom.

Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia.

Co, jeśli odebraliśmy taki telefon?

Nie działaj pochopnie! Po rozmowie zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer telefonu, by opowiedzieć o zdarzeniu – nie może być ono tajemnicą, jeśli nie możesz skontaktować się z najbliższymi, niezwłocznie powiadom policję o takim zdarzeniu, dzwoniąc pod numer 112

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.