Świdnik chce mieć swój kompleks sportowo-rekreacyjny. Pomysł na „Słoneczny Świdnik”

11807716 884383491648026 2712746199456092974 o e1478172962599

Trzy odkryte pływalnie, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw a także boisko wielofunkcyjne z siłownią i ścianą wspinaczkową. To pomysł na „Słoneczny Świdnik”.

Przed miesiącem zakończono trwające od lipca prace związane z wyburzaniem kompleksu sportowego przy ul. Fabrycznej. Teren został już oczyszczony z budynków.

Wśród obiektów zachowała się jedynie hala sportowa, którą czeka gruntowna przebudowa – informuje zastępca burmistrza Michał Piotrowicz – Jednak teraz chcemy skupić się na projekcie basenów krytych i odkrytych.

Koncepcja architektoniczno-budowlana kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Fabrycznej, nazwanego „Słoneczny Świdnik”, została już opracowana. Wykonawcę wybrano w drodze przetargu. Jest nim pracownia Schick Architekci z Rudy Śląskiej.

Inwestycja obejmuje, między innymi, trzy odkryte pływalnie, dostosowane do wieku użytkowników. Będzie można korzystać z urządzeń rekreacyjnych, zjeżdżalni, windy dla niepełnosprawnych i atrakcji wodnych. Powstaną również: wodny plac zabaw, budynek zaplecza socjalno-sanitarnego i technicznego, a także obiekt gastronomiczny.

Drugi etap budowy miałby się wiązać z powstaniem boiska wielofunkcyjnego, z możliwością gry w siatkówkę, koszykówkę, boiska do piłki plażowej, placu sprawnościowego, a także siłowni zewnętrznej i ścianki wspinaczkowej.

Na początku tygodnia świdnicki ratusz otrzymał dokument i na jego podstawie analizowane będą kolejne kroki związane z budową basenów.

Słoneczny Świdnik na planach

Burmistrz miasta zaznacza przy tym, iż obiekt zbudowany będzie według współczesnych, nowoczesnych technologii – Nie chcemy odtworzyć obiektów Avii, według stanu z lat 70. ubiegłego wieku – mówi burmistrz miasta, Waldemar Jakson.

– Pomimo wielkiego sentymentu do tamtych obiektów, musimy iść z duchem czasu, oferując mieszkańcom Świdnika obiekty dostosowane do obecnych potrzeb miasta, zarówno pod względem wielkości, jak i rozwiązań technicznych, biorąc także pod uwagę koszty utrzymania tego rodzaju infrastruktury. Pod przysłowiową lupę wzięliśmy miasto Lublin, które w swojej ofercie proponuje wiele pływalni, w tym basen olimpijski, z których korzystać mogą także świdniczanie. Nasza inwestycja musi być efektywnie zaplanowana, dostosowana do możliwości finansowych przyszłych użytkowników, w taki sposób, aby koszty utrzymania nie przerosły możliwości budżetu gminy – dodaje.

a9562e4ef3ee185b2ccb955e188d5525_xl

14889822_234773030271873_4195116476893640635_o

(fot. Słoneczny Wrotków, UM Świdnik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.