Świąteczne paczki żywnościowe od Browaru Perła dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A. Maciej Ładwiński i Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Paweł Tomaszewski
Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A. Maciej Ładwiński i Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Paweł Tomaszewski

Perła – Browary Lubelskie S.A. przekazała 500 szt. paczek żywnościowych do Caritas Archidiecezji Lubelskiej, które jeszcze przed świętami trafią do osób potrzebujących. Perła przygotuje również 400 porcji świątecznego bigosu dla uczestników Wigilii Miłosierdzia.

Perła wspiera podopiecznych Caritas

Perła – Browary Lubelskie S.A. to firma silnie związana z lokalnym środowiskiem. Dobrym przykładem jest jej zaangażowanie w sponsoring lubelskiego sportu czy odbywających się tu wydarzeń kulturalnych. Obecnie, w trakcie pandemii koronawirusa, Perła zwiększyła także swoje zaangażowanie w akcje społeczne i charytatywne.

Stało się już tradycją, że w okresie przedświątecznym Browar Perła pomaga lubelskiej Caritas pomagać najbardziej potrzebującym. W środę przedstawiciele firmy przywieźli i przekazali na ręce dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej księdza Pawła Tomaszewskiego 500 toreb z produktami spożywczymi o długim terminie przydatności.

Trafią one do osób, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji. Znalazły się w nich podstawowe artykuły przydatne w każdej kuchni, jak m.in. ryż, makaron, cukier, olej, kasza, konserwy, choć z uwagi na zbliżające się święta nie zabrakło też słodkiego akcentu.

Dodatkowo, jak podkreślił Maciej Ładwiński – Dyrektor ds. Marketingu spółki, wspólna akcja Browaru Perła i Caritas Archidiecezji Lubelskiej będzie miała jeszcze drugą odsłonę. Firmowe lokale lubelskiego producenta piwa – Perłowa Pijalnia Piwa i Perła Sport Pub – przygotują i dostarczą 400 porcji świątecznego bigosu dla uczestników tradycyjnej Wigilii Miłosierdzia organizowanej przez Caritas.

„Bardzo się cieszę, że m.in. dzięki tym darom serca przekazanym przez Perłę, podopieczni Caritas z Lublina i okolic otrzymają pomoc, która pozwoli im poczuć namiastkę prawdziwych świąt. Dziękuję naszemu dzisiejszemu gospodarzowi – ks. Pawłowi Tomaszewskiemu – za to, że możemy jednoczyć się w dobrej sprawie i wspólnie pomagać tym mieszkańcom naszego miasta i regionu, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują” – powiedział w dyr. Maciej Ładwiński.

Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A. Maciej Ładwiński i Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Paweł Tomaszewski
Dyrektor ds. Marketingu Perła – Browary Lubelskie S.A. Maciej Ładwiński i Dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Paweł Tomaszewski

Inne inicjatywy pomocowe Browaru Perła od początku pandemii:

– Sfinansowanie w 2020 r. zakupu specjalistycznego ambulansu na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach, który po przekształceniu w szpital jednoimienny stanowił na początku epidemii centrum walki z koronawirusem w naszej części kraju.

– Zakup i przekazanie do placówek służby zdrowia w regionie w kwietniu 2021 r. dwóch wysokiej klasy respiratorów szpitalnych. Pierwszy trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie, drugi do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

– Zaangażowanie należących do Spółki lokali – Perłowej Pijalni Piwa oraz Perła Sport Pubu – w akcję #Wzywamyposiłki,, w trakcie której dostarczały darmowe posiłki pracownikom Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie.

– Przekazanie 500 paczek – upominków od marki Perła honorowym krwiodawcom i wolontariuszom jako forma podziękowania osobom, które bezinteresownie angażują się w przeciwdziałanie pandemii.

– Wsparcie akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęcającej studentów do oddawania krwi.

– Pomoc udzielona właścicielom lokali gastronomicznych serwujących piwo Perła. Dwukrotnie, tj. na początku epidemii oraz jesienią 2020 r., po ponownym zwiększeniu poziomu restrykcji, browar za pośrednictwem hurtowni odebrał od nich wszystkie nienaruszone beczki, za które gastronomom zostały zwrócone pieniądze. Stanowiło to znaczące wsparcie w okresie przestoju lokali.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.