Świąteczne iluminacje udekorują ulice Lublina. Kiedy i gdzie staną ozdoby?

12310070 1020876454641559 8072874936659011851 o e1479462933536
Iluminacje świąteczne na deptaku w Lublinie

Ulice Lublina już niedługo rozbłysną w świątecznych barwach. Iluminacje na lubelskich ulicach pojawią się już 6 grudnia i będą podobne do tych, które były w ubiegłbym roku.

– Włączenie całości iluminacji planujemy 6 grudnia. Będzie ona funkcjonowała w przestrzeni miasta do dnia połowy stycznia – informuje Joanna Bobowska z UM Lublin.

Świąteczny klimat będzie można poczuć na lubelskim deptaku, bo właśnie na nim pojawią się iluminacje. Dekoracje świąteczno-noworoczne obejmują: iluminację na ratuszu, choinkę miejską obok ratusza, figury aniołów na Starym Mieście obok Trybunału Koronnego oraz stroiki na latarniach na deptaku.

– Iluminacja podłączana jest do latarni ulicznych lub do budynków należących do miasta w związku z czym koszty prądu na potrzeby iluminacji są wliczane do kosztów bieżącej eksploatacji – dodaje Bobowska.

Rozstawienie choinki oraz montaż iluminacji na ratuszu realizowana jest przez MPK Lublin z elementów zakupionych w latach poprzednich. Koszt magazynowania, transportu, rozstawienia aniołków to kwota niespełna 3 tys.zł. Iluminacje na deptaku oraz iluminacja w postaci sań i renifera przed ratuszem jest montowana przez firmę Perła Browary Lubelskie.

Świąteczne iluminacje rozbłysną po raz pierwszy w Mikołajki, 6 grudnia. Ozdoby na ulicach Lublina wisieć będą do połowy stycznia.

(fot. UM Lublin)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.