Świąteczna iluminacja znów pojawi się w Lublinie. Czy będą jakieś nowości?

Iluminacja świąteczna jako napis Lublin z choinką
Iluminacja świąteczna jako napis Lublin z choinką | fot. Dominik Wąsik

Choć do Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to wielu mieszkańców Lublina szuka informacji o dacie pojawienia się świątecznych iluminacji w przestrzeni miasta.

Iluminacje świąteczne w Lublinie 2021/22

Uroczyste odpalenie iluminacji świątecznych, podobnie jak w ubiegłych latach odbędzie się 6 grudnia, w związku z tym ich montaż rozpocznie się na początku grudnia. Świąteczne ozdoby w mieście utrzymają się do lutego. Dekoracje posłużą również w okresie świąteczno-noworocznym w 2022 rok.

W tym roku Lublin nie planuje rozbudowy obecnej iluminacji o kolejne elementy. Tym samym w skład tegorocznej iluminacji wejdą elementy użyte w ubiegłym roku:

– dekoracje na latarniach i drzewach na deptaku,
– dekoracje na latarniach na Placu Litewskim,
– dekoracje wolnostojące – 8 szt.,
– choinka świąteczna,
– napis I LOVE Lublin,
– instalacja artystyczna Jarosława Koziary na Starym Mieście.

Nie są znane jeszcze lokalizacje rozmieszczenia dekoracji wolnostojących.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.