Świąteczna iluminacja Lublin 2019. Kiedy i o której godzinie zapalą się światełka?

miasto 26
Świąteczna iluminacja w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Lublin przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Na ulicach jest już coraz więcej dekoracji. Razem stworzą Świąteczną Iluminację 2019. Wiemy, kiedy światła rozbłysną po raz pierwszy.

Świąteczna iluminacja jest instalowana w Lublinie od początku grudnia. Kolorowe dekoracje pojawią się na chodnikach, na latarniach ulicznych, kolorowe lampiony są też rozwieszane nad ulicami Starego Miasta. Tradycyjnie najwięcej ozdób, lampek i figur pojawi się na deptaku, Placu Litewskim i Starym Mieście.

Od piątku poczujemy świąteczny klimat

Spacery po Lublinie będą sprzyjać magicznej, świątecznej atmosferze. A to za sprawą jednej z ulubionych zimowych atrakcji lublinian. Świąteczna iluminacja – bo o niej mowa – zostanie uruchomiona po raz pierwszy już w piątek, 6 grudnia o godz. 16:00.

Świąteczną iluminację będziemy mogli podziwiać od Placu Litewskiego, przez Krakowskie Przedmieście (deptak) aż po całe Stare Miasto. Ozdoby w postaci świateł, siedzisk oraz foto ram pojawią się na całej tej przestrzeni. Tradycyjnie na pl. Łokietka przed budynkiem Ratusza pojawi się 13-metrowa choinka ze świetlną dekoracją.

Czytaj więcej: Lublin rozbłyśnie na święta tysiącami światełek

IMG 20191204 134313
Świąteczne iluminacje w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
IMG 20191204 134333
Świąteczne iluminacje w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
IMG 20191204 135359
Montaż choinki przed budynkiem Galerii Centrum | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.