Świadczenia „Dobry start” w Lublinie. Gdzie można składać wnioski?

pieniądze banknoty
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Od dziś można składać papierowe wnioski o świadczenie z programu „Dobry start”. W Lublinie mieszkańcy mogą złożyć je w 12 puntach. Wniosek można także złożyć przez internet.

W ramach rządowego programu „Dobry start” wypłacane jest raz w roku jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka bez względu na dochód w rodzinie. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w rodzinie zastępczej.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje uczniom do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia. Świadczenie nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkola, czy do szkolnej „zerówki”.

Jak otrzymać świadczenie „Dobry start”?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w rodziny zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek „Dobry start” w Lublinie?

Wnioski o świadczenie „Dobry start” od pierwszego lipca można składać przez internet za pośrednictwem strony empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości internetowej. Od dzisiaj (1 sierpnia) wnioski są przyjmowane także w wersji papierowej.

Do dyspozycji mieszkańców Lublina jest dwanaście punktów stacjonarnych. Mieszkańcy mogą składać wnioski m.in. w siedzibach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – przy ul. Lubartowska 6-8, ul. Hutnicza 1A, Mieszka I 4, ul. Kompozytorów Polskich 8 i ul. Nałkowskich 114. Punkty te będą czynne od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.00.

Wnioski przyjmowane będą również we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin – przy ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Franciszka Kleeberga 12a, ul. Szaserów 13-15, ul. Władysława Jagiełły 10, ul. Pocztowa 1 oraz ul. Wojciecha Żywnego 8.

W tych samych miejscach lublinianie mogą również złożyć wnioski o inne świadczenia, w tym m.in. z programu „Rodzina 500+”, czy o pomoc z funduszu alimentacyjnego.

W samym Lublinie rodzice złożyli już około 12 200 wniosków na wyprawkę szkolną, a w całym województwie ponad 40 tys. podań. – Rodzice, którzy złożyli wnioski w lipcu mogą się spodziewać wypłaty 300 złotych w sierpniu. Kolejne podania będą sukcesywnie rozpatrywane i pieniądze będą trafiać na konta – tłumaczy Magdalena Suduł, rzecznik MOPR w Lublinie.

Ważne! Wniosek o świadczenie „Dobry start” należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. W przeciwnym razie prawo do wyprawki przepada.

Wniosek 500+ w Lublinie

Rzecznika przypomina także o składaniu wniosków o 500 plus, bo kończy się okres rozliczeniowy. – Ludzie zapominają, że co roku należy złożyć wniosek o 500 plus. Dopiero mamy 3,9 tys. wniosków. Lepiej zrobić to wcześniej, żeby była kontynuacja wypłaty od października. W przypadku późnego złożenia wniosku wyrównanie może dopiero przyjść w grudniu – dodaje Magdalena Suduł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.