Suwałki: 14-latka urodziła dziecko w domu. Zwłoki noworodka zakopała w ziemi

taśma policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Fakt ciąży 14-latki odkryli lekarze Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach. Zwłoki jej dziecka znaleziono zakopane nieopodal jej miejsca zamieszkania. Sprawę bada prokuratura.

We wtorek na pogotowie w Suwałkach trafiła 14-latka cierpiąca na silne bóle brzucha. Po przebadaniu przez lekarzy okazało się, że nastolatka niedawno urodziła dziecko. O tym fakcie zostali poinformowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania noworodka.

W środę zakopane zwłoki dziecka znaleziono na jednej z posesji nieopodal domu, w którym wychowywała się dziewczyna. Policjanci zatrzymali też jej 16-letniego znajomego, który jest domniemanym ojcem dziecka.

Przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok noworodka wykazała, że dziecko urodziło się żywe. Teraz 14-latka usłyszy zarzut dzieciobójstwa, a także znieważenia zwłok. Jeśli okaże się, że jej 16-letni partner wiedział o ciąży również i jemu zostaną przedstawione zarzuty.

Za zabójstwo po porodzie grozi do pięciu lat więzienia, ale ze względu na wiek matki i ojca dziecka, sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Oboje mogą trafić do zakładu wychowawczego.

Jak informuje portal suwalki24.pl, dziewczyna jest uczennicą siódmej klasy szkoły podstawowej w Suwałkach i wychowywała się w rodzinie zastępczej – dziewczynką opiekowała się babcia, bo jej matka przebywa za granicą. Dziewczynka obecnie przebywa w szpitalu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.