Susza Alert – nowe ostrzeżenie IMGW przed suszą hydrologiczną

wisła stan wody susza
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

SUSZA ALERT IMGW: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadza nowy typ bezstopniowego, ostrzeżenia hydrologicznego – ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną.

Susza Alert – ostrzeżenie takie zostanie wydane w momencie, kiedy przepływ wody i jej spadek, poniżej poziomu określanego jako granica suszy hydrologicznej, odnotowany zostanie w trzech sąsiadujących i monitorowanych zlewniach.

Nowe ostrzeżenia będą publikowane również w sytuacji niekorzystnych prognoz opadu na 10 kolejnych dni. Ikona „Susza Alert” oznaczać będzie zagrożenie związane ze złą sytuacją hydrologiczną w kontekście suszy.

Ostrzeżenia publikowane będą od 1 maja do 31 października w serwisach IMGW. Otrzymywać je będą również administracja samorządowa i wybrane służby operacyjne

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.