Superszybki internet w Lublinie? Orange będzie testować sieć 5G w naszym mieście

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Spółka Orange Polska we współpracy z firmą Nokia przeprowadzi w Lublinie testy sieci 5G. Superszybki internet bezprzewodowy ma pojawić się w naszym kraju w ciągu najbliższych kilku lat.

Mamy rezerwę na 5G. Chcemy być w tym obecni, widzimy w tym przyszłość, prowadzimy piloty. Niedługo będą ogłoszenia dla Warszawy, Lublina. Inwestycje zaczną się w 2020, ale szczególnie duże inwestycje zakładamy w 2021” – zapowiedział Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska.

Wcześniej firma testowała technologię 5G w Gliwicach oraz w Zakopanem. Wówczas korzystał z urządzeń Huawei (w Gliwicach) oraz Ericssona (w Zakopanem).

Fallacher zapowiedział, że od 2021 r. Orange będzie mniej inwestował w budowę zasięgu sieci światłowodowych, a większą część jego nakładów pochłonie właśnie infrastruktura 5G.

Źródło: rp.pl

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A społeczeństwo śpi… Jak będzie za późno, żeby to powstrzymać, i zacznie się plaga nowotworów i innych chorób, przed którymi przestrzega tak wielu naukowców i lekarzy to może wtedy ludzie się obudzą…