Substancja oleista na rzece Czerniejówka w Lublinie (zdjęcia)

Oleiste plamy niewiadomego pochodzenia płynące rzeką Czerniejówka w okolicach ul. Garbarskiej zauważył jeden z mieszkańców. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna.

 

Na razie pewne jest tylko, że substancja ma oleistą konsystencję i przypomina ropopodobną ciecz. Nieznaną substancję na tafli wody Czerniejówka, przy ul. Garbarskiej, zauważył jeden z mieszkańców.

 

– Na miejscu potwierdziliśmy sygnał, że do rzeki wpłynęła substancja ropopochodna. Natychmiast zastosowaliśmy specjalne zapory pochłaniające oleistą substancję – informuje zespół prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

 

Wezwani strażacy postawili zapory sorpcyjne, aby uniemożliwić dalsze przedostawanie się substancji. Straż miejska, policja i Centrum Zarządzania Kryzysowego pełni nadzór nad miejscem odnotowania nieznanej cieczy.

 

Jak na razie nie jest znana lokalizacją, skąd pochodzi źródło wpłynięcia substancji do rzeki. Najprawdopodobniej dostała się poprzez jeden z kanałów burzowych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.