Studia z zakresu Psychologii – jakie mają zalety i o czym warto pamiętać?

zeszyt, ołówek
fot. Materiał klienta

Osoby, które interesują się naturą człowieka i mechanizmami, które kierują jego zachowaniem, często decydują się na psychologiczne studia, aby związać z tym swoją karierę lub też zdobyć wiedzę dla siebie do zastosowania w życiu osobistym. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić!

Psychologia fascynuje wiele osób, ponieważ osobowość człowieka i sterujące nim mechanizmy są często bardzo złożone i niejednoznaczne. Dlatego też w licznych przypadkach ciekawą opcją są studia z zakresu Psychologii. Pozwalają one na zapoznanie się ze specyfiką rozmaitych zaburzeń, a także zdobycie cennej wiedzy psychologicznej, która przydaje się w biznesie, marketingu czy też pracy wymagającej kontaktu z klientami. Obecnie rośnie świadomość dotycząca znaczenia wsparcia psychologicznego, co wywołuje rynkowe zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny.

Studia z zakresu Psychologii – jakie dają możliwości?

Jednolite studia magisterskie z psychologii trwają pięć lat, co oznacza, że ich absolwent posiada obszerną wiedzę z omawianej dziedziny, gdyż poświęcił mnóstwo czasu na zgłębianie tajników funkcjonowania mechanizmów wpływających na zachowania człowieka. Te informacje można wykorzystywać w różnorodnych profesjach, w których realizowane są projekty z zakresu:

 • edukacji,
 • obsługi klienta,
 • tworzenia reklam,
 • kreowania wizerunku firmy,
 • zarządzania biznesem,
 • prowadzenia negocjacji,
 • rozwiązywania konfliktów,
 • zarządzania personelem.

Studia psychologiczne są więc praktycznym rozwiązaniem zarówno dla tych, którzy chcą pracować w zawodzie psychologa, jak i dla osób pragnących prowadzić własną działalność gospodarczą czy też rozwijać się równolegle w innych kierunkach.

Gdzie znaleźć zatrudnienie po studiach z zakresu Psychologii?

Zapotrzebowanie na psychologów jest dosyć duże. Po studiach na wskazanym kierunku można otworzyć swój biznes związany z udzielaniem porad psychologicznych lub też zdecydować się na poszukiwanie zatrudnienia między innymi w:

 • placówkach oświatowych,
 • firmach szkoleniowych,
 • instytucjach,
 • fundacjach,
 • poradniach psychologicznych,
 • firmach badawczych.

Nie ulega wątpliwości, że profesjonalne wsparcie psychologiczne jest niejednokrotnie potrzebne na przykład sportowcom czy też osobom, które zajmują wymagające stanowiska.

Studia z zakresu Psychologii – o czym warto wiedzieć?

Psychologia jest obszerną dziedziną, dlatego też podczas studiów wybiera się dominujący obszar zainteresowań, który determinuje program nauki. Obecnie doskonałym wyborem może okazać się psychologia biznesu – mnóstwo ludzi decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, a znajomość mechanizmów rządzących funkcjonowaniem firm i ich struktur jest niewątpliwie bardzo przydatna.

Studia z zakresu Psychologii mogą niektórym wydawać się łatwe, jednak trzeba pamiętać o tym, że dziedzina ta jest skomplikowana i wymaga umiejętności obserwacji, a także dogłębnego analizowania zjawisk. Z pewnością jednak nauka na tym kierunku może okazać się wspaniałą przygodą i źródłem inspiracji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.