Studenci wykazali się pomysłowością w konkursie: Chatka, w której chciałoby się spędzić święta

Studenci architektury Politechniki Lubelskiej
fot. M. Krzowski, PL

Studenci architektury Politechniki Lubelskiej, inspirowani nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, zaprezentowali prace, które powstały w nietypowy sposób – w grze The Sims 4. Zimowa chatka, w której można cieszyć się aromatyczną herbatką, stała się konkursowym tematem.

Cel wydarzenia

Głównym celem wydarzenia jest zintegrowanie studentów. Chcemy również pokazać, że nasz wydział to nie tylko miejsce do zdobywania wiedzy, ale także do wspólnej zabawy i pokazania różnorodnych możliwości rozwoju – opowiada przewodniczący Samorządu Studenckiego Wydziału Budownictwa i Aarchitektury Mateusz Krzowski.

Michał Tokarzewski projekt
fot. M. Krzowski, PL

Zastosowanie w konkursie gry The Sims 4 okazało się strzałem w dziesiątkę. Studenci wspominają, że na początku ich przygody z projektowaniem często z niej korzystali.

Kiedy miałam kilkanaście lat, zaczęłam eksperymentować z własnymi projektami. Robiłam je właśnie w tej grze. Daje ona możliwość tworzenia od prostych domów po skomplikowane budowle. Dzięki temu mogłam ćwiczyć i nabywać wprawy, a poza tym było to zabawne – przyznaje Karolina Czarko z Samorządu Studenckiego WBiA.

Patryk Włodarczyk projekt
fot. M. Krzowski, PL

Podczas wernisażu oglądać można było 9 projektów. Organizatorzy podkreślają, że prace utrzymane są na wyjątkowo wysokim poziomie.

Przede wszystkim oddają zimowy klimat oraz atmosferę ciepła i przytulności, bo o to głównie chodziło. Każdy z prezentowanych budynków przeniósł nas w miejsce, gdzie chcielibyśmy spędzić święta – mówi prodziekan ds. studenckich dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski.

Zuzanna Daca projekt
fot. M. Krzowski, PL

Zdaniem jury, studenci świetnie poradzili sobie z wyzwaniem, prezentując wysoki poziom umiejętności i kreatywności. Przewodnicząca komisji konkursowej prof. Natalia Przesmycka, podkreśla, że każdy dom ma swój niepowtarzalny styl, widoczny w nieszablonowym kształcie, funkcjonalnym rozwiązaniu komunikacyjnym czy imprezowym potencjale. I wszystkie mają w sobie coś wyjątkowego, co zachęca do odpoczynku.

Paulina Makuś projekt
fot. M. Krzowski, PL

Wybór najlepszego projektu

Jak przyznaje prof. Przesmycka, decyzja o wyborze najlepszego projektu była naprawdę trudna. Wyróżnienia trafiły do Zofii Kuchty i Katarzyny Grzegorczyk. Natomiast wygrał dom zaprojektowany przez Blankę Zielińską, studentkę II roku architektury.

Agata Krzywicka projekt
fot. M. Krzowski, PL

– Stanowi on prawdziwą zimową oazę. Wszystko tu przyciąga uwagę – od subtelnie oświetlonych zakamarków po malownicze detale, które sprawiają, że każdy element skrywa coś wyjątkowego – zauważa przewodnicząca.

Zofia Kuchta
fot. M. Krzowski, PL

Blanka Zielińska, decydując się na klasyczną stylistykę, stworzyła przestrzeń z dużym kominem, oknami strychowymi, a także ozdobnikami w stylu lukarny. Położona na lekkim wzniesieniu, w otoczeniu drzew i krzewów, chatka nawiązuje do uroku górskiego krajobrazu. Wnętrza wypełniają ciepłe barwy, głównie brązy i beże, z dodatkiem naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Blanka zdecydowanie postawiła na komfort, co widoczne jest szczególnie w dużym salonie, gdzie króluje zielona kanapa.

Blankia Zielińska
fot. M. Krzowski, PL

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.