Strzelanina na Orlenie w Elizówce. Gwałtownie ruszył i potrącił policjanta

Stacja paliw Orlen w Elizówce
Stacja paliw Orlen w Elizówce | fot. Dominik Wąsik

W poniedziałek wieczorem na stacji paliw Orlen w Elizówce doszło do strzelaniny i potrącenia policjanta, który próbował zatrzymać kierowcę i pasażerów BMW.

AKTUALIZACJA 21.05.2021:
► Potrącił policjanta na Orlenie w Elizówce i uciekł. Kierowca BMW zatrzymany

Strzały na Orlenie w Elizówce

Do incydentu doszło w poniedziałek, 17 maja, około godz. 20.30 na stacji paliw Orlen w Elizówce koło Lublina. O sprawie zostaliśmy poinformowani przez świadka tego zdarzenia.

„Jacyś ludzie podbiegli nagle do czarnego BMW i chcieli otworzyć drzwi. Kierowca BMW szybko wycofał, potrącając jednego Pana i zaczął uciekać. Mężczyzna oddał kilka strzałów do samochodu. Samochód szybko odjechał i drugi zaczął go gonić” – relacjonuje świadek zdarzenia.

O szczegóły zdarzenia postanowiliśmy dopytać Komendę Miejską Policji w Lublinie, która potwierdziła, że taki incydent miał miejsce.

„Policjanci mieli informację, że w czarnym BMW mogą być przewożone narkotyki i pojazd może zjechać na stację benzynową” – potwierdza kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nieumundurowani funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu na terenie stacji Orlen w Elizówce.

„Po wylegitymowaniu się funkcjonariusza, kierowca BMW z impetem ruszył do przodu i potrącił jednego z policjantów. Policjanci oddali strzały z broni w kierunku oddalającego się samochodu” – informuje kom. Gołębiowski.

Potrącony funkcjonariusz został ranny i wymagał hospitalizacji.

Policjanci odnaleźli porzucony pojazd na terenie Lublina. – Trwają poszukiwania osób, które poruszyły się tym autem. Za czynną napaść na policjanta grozi do 10 lat pozbawienia wolności” – mówi kom. Gołębiowski.

Czekamy na Wasze informacje

spottedlublin.pl – to portal z informacjami o Lublinie i okolicy. Masz ciekawy temat? Widzisz niecodzienną sytuację, pożar lub korek? – pisz na redakcja @ spottedlublin lub daj nam znać na facebookowym profilu Spotted Lublin.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak zwykle anonimowe szmaciury z internetu mają najwięcej do powiedzenia xD Szczekajcie dalej pajacyki, może coś wam w końcu dygnie tam u dołu jak odpowiednio przykozaczycie w komentarzu xD