Strażnicy Miejscy wracają na dzielnice

Od przyszłego roku struktura lubelskiej Straży Miejskiej znacznie się zmieni. Funkcjonariusze będą na stałe obecni w dzielnicach i to bezpośrednio do nich mieszkańcy będą mogli zwracać się z interwencjami.

 

Reorganizacja Straży Miejskiej obejmie rozbudowę Oddziału Patrolowo-Interwencyjnego z 16 do 51 funkcjonariuszy oraz utworzenie wydzielonej komórki dzielnicowych (17 funkcjonariuszy). Oddział Centrum złożony ze specjalnie dobranych funkcjonariuszy będzie prowadził działania o charakterze patrolowym .

 Chcemy, być bliżej mieszkańców dla zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa. Postanowiliśmy oddelegować strażników do pracy w wyznaczonych, konkretnych dzielnicach, by żyli życiem danej dzielnicy i znali jej potrzeby – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Do zadań dzielnicowych będzie należało utrzymywanie kontaktu z Radami Dzielnic, diagnozowanie zagrożeń i przekazywanie spraw bezpośrednio patrolom interwencyjnym i prowadzenie spraw i działań o charakterze długofalowym.

– Reorganizacja zostanie wprowadzona od 1 stycznia 2015 roku. Główny cel jaki jej przyświeca to zapewnienie większej mobilności i jeszcze szybsze załatwianie interwencji – mówi Jacek Kucharczyk, Komendant Straży Miejskiej Miasta Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.