Strażnicy miejscy uratowali małe kaczki. Podczas spaceru wpadły do studzienki

Strażnicy miejscy uratowali małe kaczki. Podczas spaceru wpadły do studzienki

Sześć kaczuszek wpadło do studzienki burzowej na ul. Motylowej. Uwięzione zwierzęta zauważył mieszkaniec, który natychmiast zadzwonił do Straży Miejskiej.

 

Do niecodziennej akcji strażników miejskich doszło w dniu wczorajszym. Około godz. 8.00 Eko-patrol Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Motylowej do studzienki kanalizacyjnej wpadły małe kaczuszki.

 

Na miejscu stwierdzono, że w studzience burzowej o głębokości ok. 1,5 metra rzeczywiście znajdują się pisklęta, a w pobliżu przebywa ich matka. Wieko studzienki było zablokowane jednym kołem przez parkujący w tym miejscu pojazd.

 

Strażnicy odnaleźli właściciela samochodu i poprosili o przestawienie pojazdu, a następnie udało się zdjąć wieko studzienki i wydostać sześć małych kaczuszek. Wszystkie młode zostały przeniesione na tereny zielone w pobliżu Muzeum Wsi Lubelskiej.

 

W trakcie przenoszenia młodych strażnikowi cały czas towarzyszyła dorosła kaczka, pilnując bezpieczeństwa piskląt.

 

Zdjęcia | fot. SM

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.