Strażacy z Leopoldowa zbierają pieniądze na wymianę wozu strażackiego

OSP KSRG LEOPOLDÓW
OSP KSRG LEOPOLDÓW

Na zrzutka.pl trwa akcja zbierania pieniędzy na pozyskanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który miałby zastąpić leciwego już Stara 244.

Strażacy z Leopoldowa zbierają pieniądze na nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna w Leopoldowie posiada na wyposażeniu dwa samochody ratowniczo gaśnicze: średni – Star 244 oraz lekki – Mercedes 811 D. Druhowie na rok 2021 wyznaczyli sobie nowe zadanie, jakim jest pozyskanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

„W tym roku chcielibyśmy zakupić nowy pojazd i wymienić naszego „dziadka” Stara 244″ – informują strażacy z OSP Leopoldów. Strażacy nie zbierają pełnej kwoty.

„Samochód, o którym marzymy to koszt 1 mln zł, dlatego musimy zebrać jak największy wkład własny, aby ubiegać się o dofinansowanie. Nasi druhowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i tak odbyła się już akcja kalendarzy oraz akcja zbiórki złomu” – informują strażacy z OSP Leopoldów.

Wymagane 50 tys. zł druhowie chcieli zebrać sami – stąd pomysł na zbiórkę i różne akcje. Jak dotąd na portalu zrzutka.pl udało im się uzbierać niecałe 13 tys. zł.

Tu można wesprzeć zrzutkę

Ochotnicza Straż Pożarna w Leopoldowie położona jest w centralnej części powiatu ryckiego, w Gminie Ryki, woj. lubelskie. Nieopodal jednostki przebiega droga krajowa S17 oraz linia kolejowa nr 26.

Jednostka OSP z Leopoldowa liczy 60 druhów, z czego połowa posiada kursy uprawniające do czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Są to m.in. kurs podstawowy, kurs ratownictwa technicznego, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, kurs z zakresu współdziałania z LPR, kurs dowódców oraz kurs motorowodny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.