Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania. Na miejscu okazało się, że płonie klimatyzator na balkonie

Pożar klimatyzatora na balkonie mieszkania przy ul. Bluszczowej
Pożar klimatyzatora na balkonie mieszkania przy ul. Bluszczowej | fot. czytelnik Mikołaj

Na jednym z osiedli na Ponikwodzie doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Bluszczowej. Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej.

Awaria klimatyzatora przyczyną pożaru mieszkania

Do zdarzenia doszło w czwartek (04.04) około godz. 15:20 przy ul. Bluszczowej w Lublinie. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że płonie mieszkanie na parterze budynku wielorodzinnego. Na miejsce zadysponowano łącznie siedem zastępów straży pożarnej.

Po dotarciu na miejsce i przeprowadzonym rozeznaniu sytuacji ustalono, że pożar zaczął się od klimatyzatora, który znajdował się na zewnątrz budynku, na balkonie. W sumie w akcję gaśniczą zaangażowano trzy zastępy straży pożarnej.

W wyniku pożaru doszło do zniszczenia elewacji budynku na parterze i pierwszym piętrze oraz całej instalacji klimatyzatora, w tym również znajdującej się w środku mieszkania. Strażacy po opanowaniu sytuacji przewietrzyli mieszkanie, które było zadymione.

Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru była awaria klimatyzatora. Wstępne straty oszacowano na kwotę 50 tys. złotych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nic o braku drogi ewakuacyjnej i możliwości dojazdu, gdzie policja i pogotowie już się nie zmieściły koło miejsca zdarzenia?! Nic o drzwiach wejściowych do budynku otwieranych do wewnątrz, a nie na zewnątrz, co jest niezgodne z przepisami p.poż i zasadami bezpiecznej ewakuacji?