Strabag rozbuduje Port Lotniczy Lublin

Strabag rozbuduje Port Lotniczy Lublin | fot. PLL

Najkorzystniejszą ofertę na rozbudowę terminala pasażerskiego w Porcie Lotniczym Lublin złożyła firma Strabag. Za 10,6 mln zł ma powiększyć terminal o ok. 2 tys. metrów kwadratowych.

Port Lotniczy Lublin wyłonił wykonawcę, który rozbuduje terminal pasażerski – poinformowało lotnisko. Z czterech firm najtaniej zaoferował się to zrobić Strabag – jego cena to 10,6 miliona złotych.

– Chcemy, aby pasażerowie, korzystający z Portu Lotniczego Lublin mieli zapewnione komfortowe warunki. Dzięki tej inwestycji uda nam się zwiększyć przepustowość w hali odlotów, a także poszerzyć część komercyjną – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Przewidywany termin realizacji rozbudowy wyniesie 8 miesięcy od dnia wejścia przez wykonawcę na plac budowy. Nowa część terminala będzie gotowa do użytkowania po dokonaniu odbiorów budowlanych i aranżacji lokali komercyjnych – za około rok od rozpoczęcia prac.

Rozbudowana część terminala będzie miała ponad 2 tysiące metrów kwadratowych. Znajdzie się tam poczekalnia dla pasażerów, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, zaplecze Służby Ochrony Lotniska, Służby Celnej i Służby Granicznej, pomieszczenia techniczne.

Z lotniska w Świdniku latają: Wizz Air, Ryanair, easyJet, LOT, BMI Regional i Small Planet. W rozkładzie lotów są połączenia do m.in.: Monachium, Londyniu, Eindhoven, Sztokholmu, Mediolanu, Oslo, Kijowa, Dublina, Tel Awiwu.

Rozbudowa terminala na lotnisku w Świdniku | fot. PLL
Rozbudowa terminala na lotnisku w Świdniku | fot. PLL

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.