Statyści potrzebni od zaraz! Kręcą w Lublinie serial historyczny. Zobacz, ile zarobisz

Zdjęcia do serialu historycznego „Matylda” w Lublinie
Zdjęcia do serialu historycznego „Matylda” w Lublinie | fot. Lubelski Fundusz Filmowy

Od kilkunastu dni na terenie Lublina trwa realizacja zdjęć do serialu historyczno-przygodowego „Matylda” w realizacji Krzysztofa Langa dla TVP 1. Serial obejrzymy na wiosnę przyszłego roku. Zobaczcie, jak się zgłosić jako statysta, jakie trzeba spełniać warunki i ile można zarobić.

Serial „Matylda” w Lublinie

Zdjęcia do kostiumowego serialu „Matylda” są realizowane od końca sierpnia na Starym Mieście i w Muzeum Wsi Lubelskiej (skansen). To saga o wielkiej namiętności, heroicznej walce dobra ze złem, zdradzie, zemście i zadośćuczynieniu. W tle natomiast rozgrywają się historyczne wydarzenia tamtych czasów – emancypacja kobiet, kolaboracja z zaborcą, emigracja zarobkowa.

Serial „Matylda” przedstawia wiele uczuć, ale też cały przekrój XIX-wiecznego społeczeństwa polskiego. Nowa produkcja w reżyserii Krzysztofa Langa ukazuje bohaterów o różnym statusie społecznym – od arystokracji i ziemiaństwa poprzez inteligencję pracującą oraz chłopów.

„Jest kilkanaście lat po powstaniu styczniowym – wojnie partyzanckiej, która wpłynęła na dzieje narodu polskiego. Tytułowa bohaterka, niespełna osiemnastoletnia Matylda Bilińska, jest córką powstańca, zamożnego ziemianina zesłanego na Sybir. Matylda to niespokojna dusza, ciekawa świata, której nie wystarczają nauki wpajane dziewczętom na pensji. Jej buntownicza natura sprawia, że musi szukać pomocy u najbliższej rodziny w urokliwym majątku na wsi. To tam przeżyje pierwszą miłość, odkryje prawdę o swoich najbliższych i nauczy się żyć na własnych warunkach. Przede wszystkim jednak stanie oko w oko ze śmiertelnym wrogiem” – czytamy w opisie serialu.

W obsadzie zobaczymy m.in.: Małgorzatę Buczkowską, Dariusza Chojnackiego, Roberta Czebotara, Ireneusza Czopa, Urszulę Grabowską, Mirosława Haniszewskiego i Jędrzeja Hycnara. Tytułową rolę gra Maria Kowalska. Serial obejrzymy na wiosnę przyszłego roku w TVP 1.

Zobacz także: Kręcą serial w Lublinie. Aktorów i ekipę filmową można spotkać w różnych częściach miasta

Serial kręcony w Lublinie – potrzeba statystów

Obecnie na plan serialu „Matylda” poszukiwani są statyści kobiety i mężczyźni w różnym wieku do roli ogrodników i mieszczan. Filmowcy szukają osób, które jeszcze nie brały udziału w tym projekcie, oraz nie posiadają współczesnych fryzur, czy widocznych tatuaży. W przypadku pań – bez hybryd czy permanentnego makijażu.

Nagrania odbędą się w poniedziałek, 11 września. Przymiarki kostiumów w czwartek, 7 września w godzinach 10:00-12:00.

Osoby zainteresowane mogą wysłać zgłoszenie na adres [email protected] z tytułem LUBLIN 11.09. W treści należy podać imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, aktualne zdjęcie twarzy i sylwetki.

Filmowcy zapłacą statystom 150 złotych gotówką za dzień zdjęciowy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.