Stado dzików na Ponikwodzie w Lublinie. Mamy nagranie!

dziki stado lublin
Stado dzików przy ul. Goździkowej w Lublinie

Stado liczące 10 dzików buchtowało dziś w okolicy ul. Goździkowej w Lublinie – taką informację otrzymaliśmy od naszego Czytelnika, który przesłał nam nagranie.

Dziki buchtujące w pobliżu zabudowań już nikogo nie dziwią, tak dzieje się od kilku lat w miastach. Dziki dobrze czują się w mieście, gdyż znajdują tu pokarm i praktycznie nikt i nic im nie zagraża. W mieście nie muszą martwić się o pożywienie, gdyż jest go pod dostatkiem w niezabezpieczonych śmietnikach oraz ogródkach przydomowych, ogrodach działkowych i na polach uprawnych.

Dziki nigdy nie były zwierzętami wyłącznie leśnymi, zawsze wychodziły poza las w poszukiwaniu pożywienia. Oprócz populacji leśnej, która okresowo wchodzi na tereny miejskie, wykształciły się populacje stale bytujące w mieście w zaroślach i nieużytkach. Dlatego tak ważne jest regularne koszenie trawy, usuwanie samosiewów oraz zakrzaczeń, które pozostawione będą się rozrastać i tworzyć azyl dla dzików.

Wiele osób boi się dzików, mimo że dzik nie jest agresywny, dopóki się go nie sprowokuje. To zwierzę raczej płochliwe, ale szybko przyzwyczaja się do obecności ludzi, zwłaszcza jeśli jest dokarmiane i często spotyka człowieka na swojej drodze. Zapamiętaj!! Próba nakarmienia zwierzęcia może sprowokować jego atak w szczególności, jeżeli zwierzę jest chore, ranne, opiekuje się potomstwem lub znajduje się w okresie godowym.

Stado dzików w Lublinie

Stado dzików, przetrząsających w poszukiwaniu przysmaków działkę w przy ul. Goździkowej na Ponikwodzie, sfilmował czytelnik Mateusz. Za nadesłane wideo dziękujemy!

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie trzeba wlazic do lasowci wypłaszac polowaniami I nie wycinac drzew w lasach ti nie bedą z nich wychodzić.

  2. Dziki w większej ilości to wataha, stado może być np. baranów.
    W lasach państwo założyło hodowlę wilka na niespotykaną skalę , które wyparły inne gatunki z ostoi leśnych. Tylko słabo rozgarnięty nie jest w stanie pojąć przyczyny i skutku, i znajduje zastęp cze wytłumaczenie problemu.