Stadion lekkoatletyczny w Lublinie ma być otwarty we wrześniu [ZDJĘCIA]

19400430 1496212293774637 6349890266128191749 o

Za dwa miesiące stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego w Lublinie ma być gotowy. Inwestycja została dotychczas wykonana w 75 procentach.

 

Przebudowa stadionu lekkoatletycznego ruszyła w maju 2016 r. i ma się zakończyć 31 sierpnia. – Uda się dotrzymać terminu – zapewniają władze miasta. Inwestycja została wykonana już w 75 procentach, a jej koszt wyniósł ponad 37 mln zł. Miasto uzyskało 13 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu.

 

W ramach planowanej przebudowy zostaną wymienione na nowe lub przebudowane wszystkie najważniejsze elementy obecnego stadionu. Powstanie w pełni funkcjonalny stadion lekkoatletyczny spełniający normy III A kategorii IAAF, umożliwiający uzyskanie licencji na organizację imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Seniorów oraz mityngów międzynarodowych.

 

Obiekt będzie dostosowany także do prowadzenia treningów, w tym przez osoby niepełnosprawne oraz zawodów sportowych różnego szczebla, w tym rangi mistrzowskiej oraz mityngów międzynarodowych, m.in. w następujących dyscyplinach lekkoatletycznych: biegi krótko i długodystansowe, rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, skok o tyczce, wieloboje lekkoatletyczne.

 

Obiekt będzie wyposażony w zadaszoną trybunę na około 1400 osób, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W ramach projektu zostaną przebudowane drogi wewnętrzne i wybudowane 44 nowe miejsca parkingowe. W podtrybunie znajdzie się wkomponowany nowy budynek administarcyjno-socjalny zawierający m.in. pomieszczenia do odnowy biologicznej, szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

 

W najbliższym czasie planowana jest kontynuacja robót wykończeniowych wewnątrz budynku głównego i magazynowego i w pomieszczeniach sędziowskich, a także montaż telebimu oraz paneli akustycznych od strony stadionu przy al. Zygmuntowskich, układanie nawierzchni poliuretanowych na bieżniach i z trawy syntetycznej na koronie wału, malowanie trybun żywicą i montaż siedzisk.

 

Wśród planowanych prac znajduje się również układanie nawierzchni z trawy naturalnej z rolki na urządzeniach treningowych – na rzutni oszczepem oraz układanie nawierzchni drogowych od strony stadionu przy al. Zygmuntowskich.

 

Zdjęcia | fot. UM Lublin

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.