Stadion lekkoatletyczny w Lublinie już gotowy. Wiemy, kiedy wielkie otwarcie

Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego 22 w Lublinie
Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Piłsudskiego 22 w Lublinie

Zakończyła się przebudowa stadionu lekkoatletycznego Startu przy ul. Piłsudskiego w Lublinie. Otwarcie potrwa sześć dni. Zobacz, co w programie.

 

Nowy stadion daje możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko- i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych.

 

Obiekt został wyposażony w zadaszoną trybunę dla 1370 widzów – kolejnych kilkaset osób zmieści się na tarasie nad trybuną – oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. W podtrybunie został wkomponowany nowy budynek zawierający m.in. szatnie dla zawodników, toalety i pomieszczenia dla sędziów.

 

Budowa i wyposażenie obiektu pochłonęło ok. 40 mln zł. Jedną trzecią tej kwoty stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Imprezy otwarcia

Uroczyste otwarcie obiektu będzie cyklem wydarzeń przypadający od wtorku 17 do niedzieli 22 października.

➡️17 października – lubelscy uczniowie wezmą udział w treningu z mistrzami Malwina Kopron, Paulina Guba Karolina Kołeczek i Rafał Fedaczynski
➡️ 18 października – Mistrzostwa Szkół Miasta Lublin
➡️ 19 października – godz.16:00- 20:00 stadion otwarty dla mieszkańców
➡️ 20 października – otwarty trening dla biegaczy
➡️ 21 października – Test Coopera i otwarty trening na trampolinach
➡️ 22 października – Pierwszy Półmaraton Lubelski

 

Pierwsza impreza dużej rangi – Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce zostaną zorganizowane na nowym stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego w dniach 20-22 lipca 2018 roku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.